Sociālais dienests pabalstam pārtikas iegādei izmaksā teju 530 000 eiro, Mixnews.lv

Sociālais dienests pabalstam pārtikas iegādei izmaksā teju 530 000 eiro

фото

Sabiedrība | 2014. gada 3. februārī plkst. 20:14

Rīgas Sociālais dienests pabalstam pārtikas iegādei janvārī rīdziniekiem izmaksājis 523 395 eiro, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas sektora vadītāja Lita Brice.

Pabalsts pārtikas iegādei janvārī piešķirts kopumā 11 631 rīdziniekam, bet 31.janvārī pieņemti vēl 1597 iesniegumi, kuri saistošo noteikumu kārtībā tiek izskatīti, lai piešķirtu pabalstu. Pabalsta apmērs vienai personai ir 45 eiro.

Lai atbalstītu galvaspilsētas sociāli mazāk aizsargātos iedzīvotājus, Rīgas domes deputāti pērn 12.novembrī pieņēma saistošos noteikumus par palīdzību pārtikas iegādei, kas ļauj iedzīvotājiem saņemt vienreizēju materiālu atbalstu pārtikas iegādei.

Lai saņemtu pabalstu pārtikas iegādei, iedzīvotāji no šā gada 2.janvāra līdz 30.aprīlim var vērsties ar iesniegumu Rīgas Sociālajā dienestā.

Pabalsts tiek piešķirts rīdziniekiem, kuri deklarējuši pamata dzīvesvietu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā ne mazāk kā 12 mēnešus pirms pabalsta pieprasīšanas.

Tiesības saņemt pabalstu ir bērnam invalīdam vai ar celiakiju slimam bērnam, kuram nav noteikta invaliditāte un kas saņem valsts atbalstu, kā arī atsevišķi dzīvojošam vai ģimenē, kurā nav nevienas darbspējīgas personas, dzīvojošam valsts vecuma pensijas saņēmējam, invaliditātes pensijas saņēmējam un sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmējam, ja ģimenes vai personas pēdējo trīs mēnešu vidējie ienākumi nepārsniedz 257 eiro katram ģimenes loceklim mēnesī.

Pārtikas pabalstu var piešķirt arī valsts vecuma pensijas saņēmējam, invaliditātes pensijas saņēmējam un sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmējam, kas dzīvo ģimenē, kura normatīvo aktu kārtībā atzīta par trūcīgu.

Lai saņemtu pabalstu, persona vai viņas likumīgais pārstāvis vēršas Rīgas Sociālajā dienestā, uzrāda personu apliecinošu dokumentu, iesniedz iesniegumu, aizpilda un paraksta iztikas līdzekļu deklarāciju, ja nav spēkā esošas iztikas līdzekļu deklarācijas.

Pabalsts bērnam invalīdam vai ar celiakiju slimam bērnam tiek piešķirts bez ģimenes ienākumu un materiālā stāvokļa izvērtēšanas, savukārt mutvārdu iesniegumu tūlīt pēc tā saņemšanas Rīgas Sociālā dienesta sociālā darba speciālists noformē rakstveidā un persona to paraksta.

Pabalsts tiek izmaksāts, pārskaitot personas norādītajā norēķinu kontā vai izmaksājot personai skaidrā naudā.

Neskaidrību gadījumos informāciju var iegūt, zvanot uz Rīgas domes Labklājības departamenta bezmaksas informatīvo tālruni 80005055. Papildus informāciju par sociālo palīdzību un sociālajiem pakalpojumiem Rīgas pilsētā var iegūt arī Labklājības departamenta mājaslapā "www.ld.riga.lv".

Komentāri