Iebraucēji no Austrumeiropas nav apmierināti ar veselības aprūpes sistēmu Lielbritānijā, Mixnews.lv

Iebraucēji no Austrumeiropas nav apmierināti ar veselības aprūpes sistēmu Lielbritānijā

фото

Sabiedrība | 2013. gada 19. janvārī plkst. 20:05

Lielbritānijas Valsts veselības dienesta (National Health Service, NHS) piedāvātais serviss ir pārlieku lēns, tādēļ daudzi austrumeiropieši pēc veselības pakalpojumiem dodas uz savu dzimteni, atsaucoties uz Lielbritānijas valdības ekonomisko un sociālo pētījumu padomes (Government’s Economic and Social Research Council) aptaujas rezultātiem, raksta AngloBalticNews.co.uk.

Tāpat daudzu austrumeiropiešuprāt Lielbritānijas skolas nespēj sniegt viņu bērnu zināšanām atbilstošu izglītošanu. Pētījuma mērķis bija noskaidrot, vai skolās tiek diskriminēti ārvalstīs dzimušie bērni, tomēr daudzi respondenti anketās pauda ieteikumus skolām pielikt lielākas pūles bērnu akadēmiskajā audzināšanā. Dažiem vecākiem licies, ka viņu bērniem ir lielākas spējas par piedāvāto apmācību līmeni.

Kāda 15 gadus veca meitene no Lietuvas teica: „Es vēlos kļūt par zobārstu, tāpēc zinu, kādus mācību priekšmetus man vajadzētu apgūt, bet skolotājiem liekas, ka es nespēšu saprast daudzas lietas. Mājās es esmu mācījusies daudz grūtākas lietas gan matemātikā, gan dabaszinātņu priekšmetos.”

Vecāki uzskata, ka tāpēc, ka viņu bērni vēl apgūst angļu valodu, skolotājiem šķiet, ka šie skolēni ir lēnāki arī pārējos mācību priekšmetos.

Biežie ceļojumi uz dzimteni ārstēties notiekot tāpēc, ka Lielbritānijā medicīniskie pakalpojumi esot vai nu dārgāki, vai arī ir gandrīz neiespējami dabūt nosūtījumu pie kāda speciālista, tāpat norādīts, ka Lielbritānijā sniegto pakalpojumu līmenis esot citāds vai arī sliktāks, norādīts pētījumā.

Vienpadsmitgadīga meitene no Polijas stāstīja: „Mēs aizgājām pie zobārsta, un mums pateica, ka četrus mēnešus jāgaida rindā. Tāpēc mamma izdomāja, ka nedēļas nogalē brauksim uz Poliju, kur saņēmām visu nepieciešamo zobu ārstēšanu.”

"Manam bērnam ir astma, un mums teica, ka ir jāgaida divus mēnešus, lai tiktu pie speciālista, tāpēc mēs devāmies uz Poliju pie ārsta, ko pazīstam," apgalvoja mamma no Polijas. Līdzīgās domās ir arī kāda bulgāriete, kas norādīja, ka, lai tiktu pie acu ārsta, ātrāk esot bijis aizlidot uz Bulgāriju nevis gaidīt rindā.

Visi 57 aptaujā aptaujātie bērni dzīvoja Skotijā, kur kopumā NHS rindā gaidīšanas laiki ir īsāki nekā Anglijā esošie.

Pētījumā tika aptaujātas 57 ģimenes un bērni no Austrumeiropas valstīm, kas Eiropas Savienībai pievienojās 2004. gadā.

Kopš pievienošanās ES uz Lielbritāniju darbā atbraucis vairāk nekā pusotrs miljons austrumeiropiešu.

Foto: no vietnes hivehealthmedia.com

Komentāri