Bezmaksas brīvbiļetes piešķir 3000 no jauna deklarētiem rīdziniekiem, Mixnews.lv

Bezmaksas brīvbiļetes piešķir 3000 no jauna deklarētiem rīdziniekiem

фото

Sabiedrība | 2014. gada 3. februārī plkst. 21:58

Rīgas domes solītās abonementa biļetes vienam mēnesim piecu dienu laikā piešķirtas 3000 iedzīvotāju, kuri no 25.septembra līdz 31.decembrim deklarējuši dzīvesvietu Rīgā, aģentūrai LETA pastāstīja pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" preses sekretārs Viktors Zaķis.

Rīgas domes vadība iepriekš informēja, ka pašvaldības izreklamētās akcijas laikā Rīgā pagājušā gada nogalē deklarējušies ap 10 000 cilvēku. Zaķis norādīja, ka daļa jaundeklarēto rīdzinieku, visticamāk, vēl nav pieteikušies un nav saņēmuši par "Rīdzinieka karti" pārdēvētos personalizētos e-talonus, kas nepieciešami, lai tajos ielādētu solīto mēnešbiļeti.

Zaķis pagaidām nevarēja atbildēt, cik ilgi iedzīvotājiem, kas no 25.septembra līdz 31.decembrim deklarējušies Rīgā, būs spēkā iespēja saņemt solītās bezmaksas mēnešbiļetes, piesakoties "Rīdzinieka kartei".

Plaši izreklamētās bezmaksas mēnešbiļetes visos Rīgas sabiedriskā transporta veidos vienam mēnesim Rīgā no jauna deklarētajiem iedzīvotājiem sākotnēji tika plānots izsniegt jau no 20.janvāra, taču process aizkavējās. Lai šo solījumu varētu izpildīt, Rīgas dome 28.janvārī pieņēma izmaiņas pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" pasūtījuma līgumā.

Biļešu izsniegšana sākta 29.janvārī. Katrs klients, kam pienākas bezmaksas mēnešbiļete, to saņems attālināti. Informācija par "Rīdzinieka kartē" ielādēto mēnešbiļeti katram saņēmējam tiks nosūtīta atsevišķi īsziņā uz tālruņa numuru vai e-pastu, kuru klients norādījis, aizpildot "Rīdzinieka kartes" pieteikumu.

Mēnešbiļešu ieguvējiem gan jāņem vērā, ka biļete automātiski tiek aktivizēta, iekāpjot sabiedriskajā transportā un reģistrējot personalizēto e-talonu. Ja klients vēlas saņemto mēnešbiļeti aktivizēt vēlāk, viņam jādodas uz kādu no "Rīgas satiksmes" klientu apkalpošanas centriem un par savu vēlmi jāinformē "Rīgas satiksme" atsevišķi.

Ja "Rīdzinieka kartē" jau būs derīga mēnešbiļete, tad dāvinātā bezmaksas biļete tiks automātiski aktivizēta tikai pēc tam, kad iepriekš iegādātā abonementa termiņš būs beidzies.

Rīgas dome plāno mēnešbiļetes kompensēt pēc "rīdzinieku cenām" - par katru jaunajam rīdziniekiem piešķirto mēnešbiļeti "Rīgas satiksmei" tiks atlīdzināti 40 eiro.

Ārpus Rīgas deklarētajiem iedzīvotājiem no 1.marta plānots par mēnešbiļeti visiem maršrutiem noteikt cenu 80 eiro apjomā, kas atbilstot pašizmaksai.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Rīgas dome pagājušā gada nogalē apstiprinājusi jaunu tarifu - līdzšinējo 0,71 eiro (50 santīmu) vietā pilna biļetes cena no 1.janvāra palielināta līdz 1,20 eiro (84 santīmiem), kas atbilstot viena brauciena pašizmaksai.

Iecerēts, ka pasažieriem, kuri dzīvesvietu deklarējuši Rīgā un izmanto par "Rīdzinieka karti" pārdēvēto personalizēto e-talonu, tiks nodrošināta 50% atlaide. Analoģiskas atšķirības būs arī mēnešbiļešu cenās. Tādējādi pašvaldība iecerējusi palielināt savus ieņēmumus no iedzīvotāju ienākuma nodokļa.

Popularizējot deklarēšanos Rīgā, pašvaldība rīkoja plašu reklāmas kampaņu televīzijas kanālos TV3, PBK, LNT, radio "Skonto", Latvijas Radio 1, radio "Star FM", radio SWH, radio "Baltkom", "Mix FM" un citos medijos, kas izmaksājusi kopumā 207 142 eiro (145 580 latus).

Pati biļešu cenu reforma līdz šim cietusi vienu neveiksmi pēc otras. Decembra nogalē Rīgas domei nācās noteikt "pārejas periodu" līdz 28.februārim, jo "Rīgas satiksme" mēneša laikā nespēja izsniegt visiem pasažieriem solītās "Rīdzinieka kartes" un klientu apkalpošanas centros pirms svētkiem veidojās milzīgas rindas. Pārejas periodā visiem neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas pieejamas biļetes par puscenu - 0,60 eiro.

Savukārt paši noteikumi joprojām nav stājušies spēkā, jo pret tiem iebilst Vides aizsardzības un reģionālās aizsardzības ministrija. Rīgas dome gatavojas drīzumā otro reizi noraidīt ministrijas iebildumus, taču pagaidām nav iespējams prognozēt, vai līdz 1.martam atlaides rīdziniekiem stāsies spēkā.

Tikmēr pasažieriem apjomīgās izmaiņas sabiedriskā transporta tarifos sagādājušas ne mazums neērtību. Autobusos, trolejbusos un tramvajos iepriekšpārdošanā biļete maksā 0,60 eiro, taču tā nav derīga mikroautobusos, kur biļete iepriekšpārdošanā maksā dārgāk - 0,70 eiro.

Pērkot pie vadītāja, biļete kļuvusi ievērojami dārgāka - autobusos, tramvajos un trolejbusos jāmaksā 1,20 eiro, mikroautobusos - 1 eiro. Vienlaikus 24 stundu biļeti labāk pirkt atsevišķā e-talonā, pretējā gadījumā e-talona reģistrācijas sistēma to automātiski pieņems kā izdevīgāko biļetes veidu un aktivizēs arī tad, ja pasažierim tas nav nepieciešams.

Komentāri