Pie valdības ēkas piketā krievu skolu atbalstam pulcējas ap 100 cilvēku (Papildināts, FOTO, VIDEO), Mixnews.lv

Pie valdības ēkas piketā krievu skolu atbalstam pulcējas ap 100 cilvēku (Papildināts, FOTO, VIDEO) (3)

фото

Sabiedrība | 2014. gada 4. februārī plkst. 12:34

Otrdien ap pl.12:00 Rīgā, pretī Ministru kabinetam, pulcējušies aptuveni 100 piketētāju, lai paustu atbalstu izglītībai krievu valodā, ziņo LETA.

Piketētāji bruņojušies ar vairākiem plakātiem, uz kuriem rakstīts "Mazākumtautību skolas - Latvijas bagātība", "Straujuma, liec mierā bērnus!" un "Mūsu nodokļus skolām!". Protestētāji ik pa laikam krieviski izkliedz saukli "Rokas nost no krievu skolām!". Tiek izkliegtas arī citas frāzes, paužot atbalstu krievu skolām.

фото

фото

фото

Viens no piketa rīkotājiem Miroslavs Mitrofanovs žurnālistiem sacīja, ka kompromisa nepanākšanas gadījumā varētu sekot jauni, lielāki protesti. Viņaprāt, ir jāuzlabo pašreizējā mazākumtautību izglītības sistēma, nevis jāveic reformas, kas esot kaitīgas. Jautāts par iespējamiem uzlabojumiem, viņš minēja, ka krievu skolās būtu jāienāk jauniem un kvalificētākiem latviešu valodas skolotājiem.

фото

фото

фото

Pie protestētājiem ieradusies izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V), kura uzsvēra, ka pārmaiņas netiks sasteigtas un tiks saglabāta iespēja mazākumtautībām skolās apgūt savu valodu un kultūru. Viņa solīja, ka kopīgu diskusiju rezultātā tiks atrasts optimālākais modelis plānotajām izmaiņām un viss notiks pakāpeniski.

фото

фото

фото

Piketā galvenokārt bija pulcējušies gados vecāki cilvēki, protestētāju rindās bija vien daži jaunieši. Viena no piketa dalībniecēm Anna sacīja, ka protestē pret krievu diskrimināciju Latvijā, kuru viņa visvairāk izjūtot darbā un no valdības puses. Anna uzskata, ka bērniem ir jāmācās viņu dzimtajā valodā, jo tā viņi varētu labāk apgūt mācību vielu un būt konkurētspējīgāki.

Ap pl.12:30 protests noslēdzās un tā dalībnieki izklīda.

фото

фото

фото

фото

Koalīcijas sadarbības līgums paredz, ka no 2018.gada 1.septembra Ministru kabineta noteiktajā kārtībā valsts un pašvaldību mazākumtautību izglītības iestādēs visas izglītības programmas sāks apgūt valsts valodā, izņemot svešvalodas un tās, kuras nepieciešamas mazākumtautības valodas un attiecīgās etniskās kultūras apguvei.

Protesta organizatori ir pārliecināti, ka šie centieni neveicina mieru un harmoniju sabiedrībā, bet tās sašķeltību. Viņi norāda, ka jau patlaban, kad tiek īstenota bilingvālā izglītība, krievvalodīgajiem skolēniem nākas saskarties ar problēmām, tādēļ viņi jautā, kas notiks ar skolēniem, kad pilnībā likvidēs izglītību krievu valodā.

Pēc piketa organizatoru domām, Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) valdības iecerei būs negatīva ietekme uz krievu kopienas dzīves kvalitāti Latvijā, kā arī tā varētu veicināt jauniešu izceļošanu uz citām valstīm.

Komentāri 3
James Wilsonpirms 5 gadiem
Vai jums ir nepieciešams kredīts, lai samaksāt rēķinus vai sākt
Jūsu bizness, jūs varat pieteikties aizdevumam, un kopuzņēmumu
Sūtiet mums e-pastu jameswilsonloanfirm@hotmail.com

kredīta pieteikums

lietotājvārds:
adrese:
tālrunis:
vecums:
Dzimums:
aktivitāte:
Valsts:
Kredīta summa vajadzīgas:
Aizdevuma termiņš:
Mērķis aizdevums:

Mr James Wilson
E-pasts jameswilsonloanfirm@hotmail.com
partija&valdībapirms 5 gadiem
лиха беда начало!

Mūsu mērķis ir MAIDAN.lv !
haraldspirms 5 gadiem
http://www.fotoblog.lv/rep/32221/?cid=31179