Lai ļautu visiem piedalīties Saeimas vēlēšanās, daļai iedzīvotāju pasi izsniegs bez maksas, Mixnews.lv

Lai ļautu visiem piedalīties Saeimas vēlēšanās, daļai iedzīvotāju pasi izsniegs bez maksas (3)

фото

Sabiedrība | 2014. gada 4. februārī plkst. 12:53

Latvijas pilsoņiem, kuri laika posmā no 2012.gada 1.aprīļa līdz 12.jūnijam kā savu vienīgo personu apliecinošo dokumentu noformēja personas apliecību jeb tā dēvēto ID karti, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) pasi izsniegs bez valsts nodevas samaksas, ziņo LETA.

Paredzēts, ka minētās personas tiks atbrīvotas no valsts nodevas par pases izsniegšanu, ja ar iesniegumu PMLP tās vērsīsies laikā no 17.februāra līdz 1.oktobrim. Savukārt ārvalstīs esošajiem Latvijas pilsoņiem ar iesniegumu Latvijas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā jāvēršas laikā no 17.februāra līdz 22.septembrim, otrdien nolēma valdība.

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisija, izskatot grozījumus Saeimas vēlēšanu likumā, konstatēja, ka Latvijas pilsoņi, kuri laika posmā no 2012.gada 1.aprīļa līdz 12.jūnijam noformēja tikai personas apliecības, paļāvušies, ka ar personas apliecībām varēs piedalīties Saeimas vēlēšanās.

Minētajā laika posmā 2012.gadā 1084 Latvijas pilsoņi noformēja tikai personas apliecību. Šīm personām 2014.gada 4.oktobrī būs beidzies pases derīguma termiņš, tāpēc tās nevarēs piedalīties 12.Saeimas vēlēšanās.

Jaunais Personu apliecinošu dokumentu likums stājās spēkā 2012.gada 15.februārī un nosaka, ka Latvijā personu apliecinošie dokumenti ir pase un personas apliecība. Personas apliecības sāka izsniegt 2012.gada 1.aprīlī.

Savukārt Saeimas vēlēšanu likumā noteikts, ka vēlētāja personu apliecinošs dokuments ir Latvijas pilsoņa pase. Līdz ar to Saeimas vēlēšanās var piedalīties Latvijas pilsoņi, kuru rīcībā ir derīga pase, nevis ID karte.

Ievērojot to, ka uz Saeimas vēlēšanu likuma pieņemšanas brīdi Latvijā bija tikai pase kā personu apliecinošs dokuments, cilvēkiem personas apliecības izsniegšanas brīdī varēja rasties paļāvība, ka ar personas apliecību arī varēs piedalīties Saeimas vēlēšanās, jo tā ir uzskatāma par personu apliecinošu dokumentu.

Lai nodrošinātu iespēju šīm personām piedalīties 12.Saeimas vēlēšanās, 2014.gadā valsts budžetā nebūs ieņēmumu par 1084 pasu izsniegšanu aptuveni 27 608 eiro apmērā. Minēto ieņēmumu neiekasēšana neradīs ietekmi uz budžetu, lēsusi Iekšlietu ministrija.

Foto: mixnews.lv

Komentāri 3
Oskarspirms 5 gadiem
To Latvijā sauc par demokrātiju
Oskarspirms 5 gadiem
To Latvijā sauc par demokrātiju
Mārispirms 5 gadiem
PLMP Cēsu nodaļā 2013.gada aprīlī iesniedzot iesniegumu pases maiņai tika jautāts par piedalīšanos vēlēšanās ar ID karti.Tika paskaidrots kā tā ir tāpat derīga kā pase.Tagad tiek sludināts ka nevarēs piedalīties Saeimas vēlēšanās.Tas nozīmē ka daudziem,kuri ņēma tikai ID karti finansiālu apsvērumu dēļ,būs liegta pilsoņa pienākuma pildīšana.Varbūt tas atkal būs izdevīgi partijām kas laužas pie varas.Tak kādēļ man vispār būtu par pasi jāmaksā ja tas skaitās Latvijas Republikas īpašums (34 lpp.pasē).Es gan biju pārliecībā ka mums ir jau Latvijas Valsts,bet Republika bija PSRS sastāvā.Varbūt dēļ šīs kļūdas arī nevarēšu piedalīties vēlēšanās.