Atbilstoši izgudrotājas testamentam pretvēža zāles Rigvir varēs lietot bez maksas, Mixnews.lv

Atbilstoši izgudrotājas testamentam pretvēža zāles Rigvir varēs lietot bez maksas (1)

фото

Sabiedrība | 2014. gada 4. februārī plkst. 13:52

No otrdienas Latvijas pretvēža medikaments "Rigvir", kas paredzēts smagākās ādas vēža formas - melanomas - ārstēšanai, valsts iedzīvotājiem būs pieejams bez maksas, ziņo LETA.

Kā informēja Latvijas Viroterapijas centra izpilddirektore Gunta Kalniņa, šāds lēmums pieņemts, ievērojot "Rigvir" izgudrotājas un viroterapijas pamatlicējas, zinātnieces profesores Ainas Mucenieces testamentu.

Zāles būs pieejamas visos Latvijas onkocentros un onkologu privātpraksēs, un pacientiem tiks izsniegtas vai pielietotas pēc tam, kad ārsts onkologs uzskatīs, ka pastāv aizdomas par melanomas esamību.

Patlaban valsts kompensē minēto medikamentu tikai pēc tam, kad laboratoriski pierādīta melanomas diagnoze.

"Melanoma ir viens no agresīvākajiem vēža veidiem, kuram raksturīga strauja metastazēšanās jeb izsēšanās, un tāpēc īpaši svarīgi ir ārstēšanās terapiju uzsākt pēc iespējas agrīnā slimības stadijā," uzsvēra Latvijas Viroterapijas centra izpilddirektore.

Viņa arī piebilda, ka "Rigvir" zāļu ražotājs cer turpmāk ik gadu 4.februārī, kad tiek atzīmēta Pasaules Pretvēža diena, piepildīt vēl kādu daļu no Mucenieces testamenta, tādējādi sniedzot palīdzību ne tikai Latvijas iedzīvotājiem, bet cilvēkiem visā pasaulē.

Vidējā "Rigvir" viena iepakojuma cena ir 85 eiro.

Foto: virotherapy.eu

Komentāri 1
Lepnumspirms 5 gadiem
Лечить последствия вместо причин - это мудро! Давайте все так делать!!!??? Будем работать всю жизнь, строить дачи в то время как люди будут облучаться по причине неинформированности, а после будем благодарить добрых людей, которые способствовали развитию меланомы, за счёт создания вместо простой одежды, водичку, которая подходит единицам. Хвала Латвийской науке!