Nepilsoņu kongresa organizatori rīkos akciju pie Brīvības pieminekļa, Mixnews.lv

Nepilsoņu kongresa organizatori rīkos akciju pie Brīvības pieminekļa

фото

Sabiedrība | 2013. gada 20. janvārī plkst. 10:25

Nepilsoņu kongresa organizatori šodien, 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres dienā, 13:00 plāno rīkot akciju pie Brīvības pieminekļa, informē aģentūra LETA.

Kā norādīja Nepilsoņu kongresa organizatoru pārstāve Elizabete Krivcova (SC), Latvijas Tautas fronte aicināja visu tautību cilvēkus ar barikādēm aizstāvēt Latvijas neatkarību un cilvēki atsaucās, taču "vēlāk šie ideāli tika nodoti".

"Jau 1991.gada oktobrī Tautas fronte nobalsoja par netaisnīgo nepilsoņu institūtu, liedzot trešdaļai Latvijas iedzīvotāju politiskās tiesības. Tā vietā, lai uz pozitīva barikāžu gara veidot saliedētu Latvijas sabiedrību, priekšplānā ir nākušas pavisam citas intereses. Tāpēc mums Barikāžu piemiņas diena ir skumjš datums - atmiņas par zudušo "barikāžu garu," pastāstīja Krivcova.

Pēc viņas teiktā, tagad esot zudušas vairākas cerības, tai skaitā par vienādām tiesībām visiem, un, "atzīmējot šo skumjo faktu", visi Nepilsoņu kongresa dalībnieki šodien, 13:00 plāno nolikt vainagu pie Brīvības pieminekļa.

"Mēs sērojam par pazudušo Latvijas tautas vienotību, mēs bijām kopā, kamēr mūs nesadalīja pilsoņos un nepilsoņos," teikts organizācijas izplatītajā paziņojumā.

Atgādinām, ka Nepilsoņu kongresa mērķis ir likvidēt nepilsoņu statusu, atkal saliedēt Latvijas sabiedrību un padarīt iespējamu "barikāžu gara" un solidaritātes atdzimšanu.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Rīgā šodien notiks dažādi 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres 22.gadadienas piemiņas pasākumi, kuros plāno piedalīties valsts augstākās amatpersonas, kā arī Iekšlietu un Aizsardzības ministriju pārstāvji.

Foto: mixnews.lv

Komentāri