Bērnu slimnīca iegādājusies inkubatoru priekšlaicīgi dzimušiem bērniem (FOTO), Mixnews.lv

Bērnu slimnīca iegādājusies inkubatoru priekšlaicīgi dzimušiem bērniem (FOTO)

фото

Sabiedrība | 2014. gada 5. februārī plkst. 16:35

Par uzņēmējas Gundegas Skudriņas ziedojumu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Neonatoloģijas klīnikā iegādāts jauns, mūsdienīgs inkubators priekšlaicīgi dzimušiem bērniem.

Kā žurnālistiem pastāstīja BKUS Neonatoloģijas klīnikas vadītāja Daiga Kviļūna, iegādātajam inkubatoram ir tās pašas funkcijas, kas citiem slimnīcas inkubatoriem, proti, siltuma un mitruma nodrošināšana, taču tas ir jauns, tālab turpmākos piecus vai sešus gadus nebūs jāremontē.

Patlaban BKUS ir 20 inkubatori, bet pēdējā mēneša laikā trīs no tiem ir nolietojušies.

фото

"Inkubators ir "mājvieta" priekšlaikus dzimušiem bērniem, kamēr viņi sasniedz vismaz 1600 gramu svaru, vai jebkuram slimam jaundzimušajam, kuram nepieciešama īpaša vide un aprūpe. Siltumā, mitrumā, klusumā, pārsega radītā krēslā un īpašā pozīcijā mazais jūtas iespējami tuvu apstākļiem, kas bija pie mammas. Gada laikā katrā inkubatorā aug un attīstās apmēram 32 līdz 35 bērni," pastāstīja Kviļūna.

фото

Jaunais inkubators iegādāts par uzņēmējas un svinību rīkotājas Skudriņas ziedotajiem 12 000 latu (17 074 eiro), kas gūti no viņas veidotās "Lielās iedvesmas grāmatas" pārdošanas.

"Ikviens, kurš iegādājās grāmatu, ir devis savu artavu. Tas ir kopīgi paveikts darbs," sacīja Skudriņa.

фото

Latvijā ik gadu apmēram 1000 mazuļi jeb 6% no kopējā bērnu skaita piedzimst priekšlaicīgi. No tiem Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) uz BKUS pārved vairāk nekā 600 mazo pacientu, kuri Neonatoloģijas klīnikā ārstējas un aug sešas līdz septiņas nedēļas.

фото

фото

фото

Tikmēr NMPD Specializētās medicīnas centra neonatologu brigāde rūpēs par pašiem mazākajiem pacientiem ar Veselības ministrijas atbalstu iegādājusies jaunu, īpaši konstruētu un aprīkotu operatīvo medicīniskās palīdzības transportlīdzekli, kas paredzēts priekšlaikus dzimušo un smagi slimu jaundzimušo transportēšanai.

Foto: ekrānšāviņš no draugiem.lv/bkus

Komentāri