Ielai Rīgā plāno piešķirt Zviedrijas pilsētas Ūmeo nosaukumu, Mixnews.lv

Ielai Rīgā plāno piešķirt Zviedrijas pilsētas Ūmeo nosaukumu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 20. janvārī plkst. 12:55

Rīgas Ziemeļu rajonā jaunizveidotajai ielai no Eksporta ielas līdz Katrīnas dambim šogad plānots piešķirt Zviedrijas pilsētas Ūmeo nosaukumu. Šī pilsēta būs Rīgas sadraudzības pilsēta 2014.gadā, kad Rīga un Ūmeo iegūs Eiropas kultūras galvaspilsētu statusu, ziņo aģentūra LETA.

Ierosinājums jau pērn februārī atbalstīts Rīgas vietvārdu un pilsētvides objektu nosaukumu komisijas sēdē. Ttrešdien, 23.janvārī, to skatīs Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas sēdē, bet gala lēmumu pieņems Rīgas domes sēdē.

Atgādinām, ka katru gadu divas Eiropas pilsētas iegūst Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu. 2014.gadā par Eiropas kultūras galvaspilsētu kļūs Rīga un Zviedrijas pilsēta Ūmeo. Abu pilsētu mēri jau 2011.gada novembrī Rīgā parakstīja sadarbības līgumu par kopīgu gatavošanos šim statusam. Lai sagatavotos kultūras pasākumu gadam, izveidots nodibinājums "Rīga 2014", kuru vada Diāna Čivle.

Rīgas kultūras pasākumu programmas galvenais sauklis 2014.gadā būs "Force Majeoure". Pasākumi tiks dalīti sešās tematiskajās līnijās, kuru veidošanā aktīvi būs jāiesaistās arī pašiem rīdziniekiem. Katrā no sešām tematiskajām līnijām plānoti 20 līdz 30 pasākumi. Rīgā 2014.gadā notiks arī Pasaules koru olimpiāde, kas pulcēs 90 korus no visas pasaules.

Šī Eiropas Savienības iniciatīva aizsākās 1985.gadā, kad par pirmo kultūras galvaspilsētu kļuva Atēnas.

Foto: absgrupa.lv

Komentāri