Aptauja: Vecāki neiesaistās bērnu mācību procesā, jo baidās no skolas attieksmes, Mixnews.lv

Aptauja: Vecāki neiesaistās bērnu mācību procesā, jo baidās no skolas attieksmes

фото

Sabiedrība | 2013. gada 20. janvārī plkst. 14:38

Vecāki bieži vien izvairās no līdzdalības izglītības iestādēs un iesaistes ar mācību procesu saistītos jautājumos, jo viņiem ir bail no turpmākas skolotāju un skolas administrācijas negatīvas attieksmes pret bērniem, liecina Latvijas Vecāku kustības veiktais pētījums.

Kā liecina pētījuma rezultāti, vecāku iemesli zemajai aktivitātei izglītības iestādēs nav mainījušies pēdējo desmit gadu laikā, un vecāku reālās līdzdalības iespējas pašlaik ir pilnībā atkarīgas no skolas vadītāja gribas. Līdz ar to vecākiem bieži vien nav vēlēšanās iesaistīties skolu padomēs, jo to lēmumi skolas vadībai ir tikai rekomendējoši.

Viens no iemesliem skolēnu vecāku salīdzinoši mazajai vēlmei līdzdarboties izglītības iestādēs ir arī pedagogu neprasme sadarboties ar pieaugušo auditoriju un laika trūkumu sagatavot kvalitatīvas tikšanās ar vecākiem.

Vecāku iesaisti procesos izglītības iestādēs arī kavējot skolas administrācijas pretestība – direktori un pedagogi nevēlas, lai vecāki kļūtu par partneriem. Bailes no kontroles, līdz ar to bailes darīt kaut ko ārpus likumā noteiktajiem rāmjiem.

Skolās vērojams arī satura deficīts komunikācijā par izglītības jautājumiem. Vecāki nezina, ko viņiem vajag un kādas viņiem ir tiesības kā vecākiem prasīt no skolas, valsts, sabiedriskajām organizācijām izglītības mērķu sasniegšanai.

Vienlaikus vecāki vēlas aktīvāk līdzdarboties skolās. Kā liecina aptaujas rezultāti, 82% no aptaujātajiem vecākiem vēlas iesaistīties vecāku līdzdalības jautājumu aktualizēšanā sava bērna izglītības iestādes vai pat visas valsts līmenī.

Foto: prowremya.com, yle.fi, content.izvestia.ru

Komentāri