Vairāk nekā 100 cilvēku šodien piemin barikāžu aizstāvjus , Mixnews.lv

Vairāk nekā 100 cilvēku šodien piemin barikāžu aizstāvjus

фото

Sabiedrība | 2013. gada 20. janvārī plkst. 14:54

Šodien barikāžu aizstāvju piemiņas ugunskura iedegšana Doma laukumā pulcēja vairāk nekā 100 cilvēkus, novēroja aģentūra LETA.

Ugunskuru iededza Valsts prezidents Andris Bērziņš, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V), Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR), barikāžu laika Latvijas Tautas frontes vadītājs Romualds Ražuks (RP) un 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais.

Starp pasākuma dalībniekiem pārsvarā bija vidējās un vecākās paaudzes cilvēki, taču netrūka arī jauniešu. Pasākumu apmeklēja arī pārstāvji no Lietuvas un Igaunijas.

Piemiņas ugunskura iedegšanā piedalījās arī kāds vecāka gadagājuma vīrs, turot Latvijas valsts karogu ar sēru lentām. Pie karoga bija piesprausti uzraksti "Veiksmes stāsts: klusējam, aizbraucam, nomirstam" un "LR pasēs nav tautības - drīz nebūs arī dzimuma".

Kā ziņoja portāls Mixnews, šodien Rīgā notiks dažādi barikāžu aizstāvju atceres 22.gadadienas piemiņas pasākumi - no 12:00 līdz 17:00 apmeklētājiem būs atvērta 1991.gada barikāžu muzeja ceļojošā izstāde muzeobusā Doma laukumā, bet no 13:30 līdz 16:00 paredzēta Goda sardze pie bojāgājušo piemiņas akmeņiem Bastejkalnā.

Foto: pribalt.info, nasha.lv

Komentāri