Pētījums: Visvairāk sāls ikdienā patērē 15 līdz 18 gadus veci jaunieši, Mixnews.lv

Pētījums: Visvairāk sāls ikdienā patērē 15 līdz 18 gadus veci jaunieši

фото

Sabiedrība | 2014. gada 6. februārī plkst. 15:53

Latvijā visvairāk sāls ikdienā patērē 15 līdz 18 gadus veci jaunieši, ziņo LETA, atsaucoties uz kustības "Lasi, pirms ēd" veiktā pētījuma rezultātiem.

Tā laikā vienu nedēļu 100 ģimenes ar bērniem aizpildīja dienasgrāmatu, kurā norādīja uzturā lietotos pārtikas produktus un to daudzumu, kā arī aptuveno sāls daudzumu pašu gatavotajiem ēdieniem.

Vidējais sāls patēriņš ģimenēs uz vienu cilvēku dienā bija 9,3 grami. Tikai 9% ģimeņu patērēja ieteicamo sāls daudzumu - piecus gramus dienā uz vienu cilvēku, savukārt 7% uzņēma vairāk nekā 14 gramus sāls dienā. Vismazāk sāli lietojuši bērni līdz skolas vecumam - 3,3 gramus dienā.

Kustības "Lasi, pirms ēd" vadītāja Inese Ozoliņa ceturtdien preses konferencē sacīja, ka tas skaidrojams ar lielākām vecāku rūpēm par bērnu lietoto pārtiku. Savukārt riska grupa, kurai vecākiem būtu jāvelta lielāka uzmanība, ir vidusskolas vecuma bērni, teica Ozoliņa.

Jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem patērējuši vidēji 10,5 gramus sāls dienā. To speciāliste skaidroja ar lielo tā sauktā slēptā sāls lietošanu jeb sāli, kas ir gatavajos produktos, piemēram, ātrajās uzkodās. Tikmēr pieaugušie dienā patērējuši vidēji 9,8 gramus sāls.

Kopumā 68% ģimeņu norādīja, ka ikdienā nepievērš uzmanību sāls daudzumam uzturā, 12% - pievērš un 18% - to dara daļēji. Vēl 2% bija grūti paust viedokli šajā jautājumā.

54% ģimeņu arī nezināja, kas ir "slēptais sāls", lai gan to saturēja 60% līdz 80% ģimeņu lietotās pārtikas. Pieaugušajiem šie pārtikas produkti visbiežāk bijuši siers, desa, gaļas un zivs kūpinājumi, konservējumi, maize un citi mīklas izstrādājumi, bet bērniem - čipsi, frī kartupeļi, picas un citas ātrās uzkodas, kā arī saldumi.

Kā ziņoja portāls Mixnews.lv, lai veicinātu ēšanas paradumu maiņu un mazāku sāls, cukura un tauku patēriņu uzturā, Latvijas Kardiologu biedrība radījusi pārtikas produktu kvalitātes zīmi "Iesaka kardiologi!".

Kvalitātes zīme apliecina, ka ražotāji ir spēruši soli sirds veselībai draudzīgāku produktu ražošanas virzienā, iepriekš norādījuši biedrības pārstāvji. Pirmā zīme jau pasniegta - to saņēmusi AS "Hanzas maiznīca", konkrēti, "Sirdsmiera" rudzu un sēklu maize ar samazinātu sāls saturu, kas satur par 75% līdz 80% mazāk sāls nekā citas maizes.

Ceturtdien, prezentējot jauno kvalitātes zīmi, Latvijas Kardiologu biedrības vadītājs Andris Ērglis pauda cerību, ka tā nākotnē veicinās iedzīvotāju gudru produktu izvēli par labu veselai sirdij un augstai dzīves kvalitātei. Viņš norādīja, ka ražotājiem tā ir arī atzinība par veselīgāka dzīvesveida veicināšanu, kā arī iespēja "pārvērst defektus par efektiem".

"Nav noslēpums, ka sirds slimības ir galvenais nāves iemesls Latvijā un pasaulē. Saslimstību un mirstību veicina dažādi riska faktori, tostarp pārāk liels sāls patēriņš uzturā. Tāpēc ir svarīgi sekot līdzi, ko liekam brokastu, pusdienu un vakariņu galdā savām ģimenēm un bērniem," uzsvēra kardiologs.

Komentāri