Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas pabeigšanai nepieciešams papildu finansējums, Mixnews.lv

Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas pabeigšanai nepieciešams papildu finansējums

фото

Sabiedrība | 2014. gada 6. februārī plkst. 17:35

Sekmīgi pabeigta Zolitūdes traģēdijas izmeklēšana ir saistīta ar papildu finansējuma pieprasīšanu naudas izteiksmē, ziņo LETA.

Kā ceturtdien Sabiedriskās drošības konsultatīvās padomes sēdē pavēstīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP), papildu finansējums nodrošinās gan traģēdijas notikuma vietas nostiprināšanas būvniecības izmaksas, gan nepieciešamo iekārtu iegādi, kā arī samaksu par darbu iesaistītajiem darbiniekiem.

Ministrs norādīja, ka tie ir ne tikai procesa virzītāji un izmeklētāji, bet arī Nodrošinājuma valsta aģentūras darbinieki, kas organizē iegādes procesu.

Kozlovskis pastāstīja, ka papildu finansējums tiks prasīts no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Viņš skaidroja, ka, sākoties izmeklēšanai, IeM nebija spējīga norādīt pilnu nepieciešamo summu. Tagad esot noslēgts līgums ar būvkompāniju, kas nostiprina sagruvušo objektu, un ir kļuvis zināms, cik izmaksā šis darba posms.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane norādīja, ka tagad ir zināms arī darbinieku virsstundu apmērs janvārī. Tāpat zināmas būvniecības un būvgružu izvešanas izmaksas.

Pagājušā gada beigās, īsi pēc traģēdijas, valdība apstiprināja, ka izmeklēšanai resursi netiks žēloti, un pie tā arī pieturas. Vienlaicīgi Pētersone-Godmane teica, ka izdevumus nevar iepriekš paredzēt, tāpēc IeM iesniedz izmaksu aprēķinus katru mēnesi.

Izmaksu summas padomes sēdē nosauktas netika.

Kā informēja Nodrošinājuma valsts aģentūras preses pārstāve Ieva Rekšņa, kopējā līgumsumma par sagruvušās ēkas nostiprināšanu, sagatavošanu procesa virzītāju un Rīgas Tehniskās universitātes ekspertu veiktajam eksperimentam un būvgružu izvešanu ir 296 000 latu (aptuveni 421 170 eiro).

IeM Sabiedriskās drošības konsultatīvā padome ir pastāvīga koleģiāla konsultatīva institūcija, kuras mērķis ir nodrošināt sabiedrības pārstāvju līdzdalību iekšlietu politikas veidošanā un īstenošanā.

Padomes lēmumiem ir ieteikuma raksturs.

Komentāri