Aptauja: Puse iedzīvotāju neatbalsta citu valstu skolu atvēršanu Latvijā, Mixnews.lv

Aptauja: Puse iedzīvotāju neatbalsta citu valstu skolu atvēršanu Latvijā

фото

Sabiedrība | 2014. gada 7. februārī plkst. 10:29

Puse Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju pauž negatīvu nostāju pret varbūtību, ka citas valstis Latvijā atvērtu skolas, kurās mācības notiktu atbilstoši šo valstu mācību programmām, liecina pēc telekompānijas LNT pasūtījuma veiktais pētījums.

21% aptaujāto norādījuši, ka šādu varbūtību vērtē drīzāk negatīvi, bet 29% - ļoti negatīvi. Salīdzinoši biežāk negatīvi ir noskaņoti lauku teritoriju, Pierīgas un Vidzemes reģiona iedzīvotāji.

Savukārt 39% iedzīvotāju pozitīvi vērtē to, ka citas valstis Latvijā atvērtu skolas ar mācībām atbilstoši šo valstu izglītības programmām, no viņiem 16% pauž ļoti pozitīvu nostāju, bet 23% to vērtē drīzāk pozitīvi. Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir sievietes, cittautieši, Rīgas un Latgales reģiona iedzīvotāji, strādnieki, kā arī iedzīvotāji ar relatīvi zemākiem ienākumiem.

Savukārt desmitā daļa jeb 11% respondentu nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Jāatgādina, ka izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V), tiekoties ar Krievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu, uzsvērusi, ka nekādas Krievijas vispārējās izglītības iestādes Latvijā netiks atvērtas, aģentūrai LETA pavēstīja ministres padomnieks.

Pārrunājot mazākumtautību izglītības iespējas Latvijā, ministre paudusi stingru nostāju, uzsverot, ka mazākumtautību izglītība Latvijā jau patlaban ir labā līmenī, - to nodrošina gan Latvijas izglītības sistēma, gan normatīvā bāze, gan Eiropas Savienības standarti, kas Latvijai ir saistoši.

To, ka Krievija drīzumā plāno atvērt krievu skolas ārvalstīs, tostarp arī Baltijas valstīs, janvārī paziņoja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs. Viņš norādīja, ka šajās skolās mācības notiks pēc Krievijas standartiem.

Komentāri