Vien trešdaļa iedzīvotāju zina, ka EP deputātus ievēl ES pilsoņi, Mixnews.lv

Vien trešdaļa iedzīvotāju zina, ka EP deputātus ievēl ES pilsoņi

фото

Sabiedrība | 2014. gada 7. februārī plkst. 11:36

Lai gan Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas notiks jau pēc četriem mēnešiem, tikai katrs trešais Latvijas iedzīvotājs zina, ka Eiropas Parlamenta (EP) deputātus ievēl Eiropas Savienības (ES) valstu pilsoņi, liecina pētījumu centra "SKDS" veiktā sabiedriskās domas aptauja, kuru pasūtījis sabiedriskās politikas centrs "Providus".

Pētījums atklāj, ka 31% Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka EP deputātus izvēlas Saeimas deputāti no sava vidus, bet 15% domā, ka viņus nominē valdība. Aptuveni 2% aptaujāto domā, ka EP deputātus izvirza valsts prezidents.

Neraugoties uz minēto, Latvijas iedzīvotāji kopumā neuzticas EP deputātu no Latvijas darbam, turklāt Latvijā uzticēšanās rādītāji ir zemāki par Polijas, Čehijas un Bulgārijas rādītājiem, kur arī tika veikta identiska aptauja, norāda "Providus".

Aptaujas un citu pētījumu dati piektdien tiks analizēti "Providus" rīkotajā konferencē "Latvijas intereses Eiropas Savienībā: vai zinām, ko aizstāvēt?". Konferences mērķis ir pārrunāt Latvijas interešu aizstāvēšanu ES, kā arī nākotnē darāmos darbus, lai veicinātu sabiedrības izpratni un uzlabotu ticību tam, ka Latvijas intereses tiek aizstāvētas pietiekami.

Diskusijās īpaši tiks akcentēta nepieciešamība spēcināt Latvijas institūcijas, lai Latvijas nacionālās pozīcijas par ES rīcībpolitikas un likumdošanas priekšlikumiem Latvijai svarīgos jautājumos tiktu izstrādātas un aizstāvētas pēc iespējas kvalitatīvi.

"SKDS" veiktajā pētījumā tika aptaujāti 1004 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Aptauja tika veikta respondentu dzīvesvietās 2013.gada septembrī. Pētījumus un konferenci līdzfinansē Eiropas Savienības programma "Eiropa pilsoņiem" un Latvijas valsts budžeta "NVO līdzfinansējuma programma".

Komentāri