Atmodas manifestācijā Doma laukumā izskan aicinājumi glābt valsti, Mixnews.lv

Atmodas manifestācijā Doma laukumā izskan aicinājumi glābt valsti

фото

Sabiedrība | 2013. gada 20. janvārī plkst. 18:35

Šodien, 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres dienā Doma laukumā notiekošajā Atmodas manifestācijā "Par tautas dzīvību!", kurā piedalījās vairāki simti cilvēku, izskanēja aicinājumi ievērot kristīgās vērtības un glābt valsti, informē aģentūra LETA.

Katoļu baznīcas kardināls Jānis Pujats savā uzrunā atgādināja par dažādiem kristīgās dzīves principiem, uzsverot nepieciešamību pēc ideāla un skaidra dzīves mērķa apziņas, bez kura varot pietrūkt dzīves spēka, nesot savu krustu. Pujats uzsvēra, ka likumos jābūt noteiktai atšķirībai starp labo un ļauno. Kardināls arī mudināja ievērot ģimenes vērtības, iebilstot pret abortiem un viendzimuma laulībām.

Ar emocionālu uzrunu uzstājās bijusī valsts kontroliere Inguna Sudraba, norādot, ka pirms 22 gadiem Dievs mums devis brīvību, bet mēs esam paši no tās atteikušies, pieņemot "zelta teļu".

Sudraba izteicās, ka mēs pamazām zaudējam savu brīvību, "tautas sirds pukst aizvien lēnāk un no tās iziet dzīvība". Viņa uzsvēra, ka cilvēki aizbrauc, zeme tiek pārdota citiem, lēmumus pieņemot citi un bērni vairs nedzimstot.

Krievu studentu korporācijas "Fraternitas Arctica" vadītājs Dmitrijs Trofimovs uzsvēra, ka nepieciešams vairot savstarpēju uzticību, savukārt Latvijas Pensionāru federācijas valdes loceklis Andris Siliņš minēja, ka vecajiem cilvēkiem varbūt vēlreiz vajadzētu stāties uz barikādēm, lai "veiksmes stāsts" būtu mums visiem.

Pasākumā klātesošie turēja daudzus plakātus, kuru galvenie saukļi bija pret eiro ieviešanu Latvijā, neatkarību no Briseles un no Maskavas, kā arī par tradicionālajām ģimenes vērtībām.

Pasākuma noslēgumā klātesošie kopīgi noskaitīja Tēvreizi, nodziedāja Latvijas valsts himnu un izklīda. Daudzi no klātesošajiem palika Doma laukumā pie barikāžu piemiņas ugunskura.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Rīgā šodien notika dažādi 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres 22.gadadienas piemiņas pasākumi, un piemiņas ugunskura iedegšana Doma laukumā pulcēja vairāk nekā 100 cilvēkus.

Foto: pribalt.info

Komentāri