Aptauja: C hepatīta un HIV pacientiem nav naudas transportam, lai nokļūtu pie ārsta, Mixnews.lv

Aptauja: C hepatīta un HIV pacientiem nav naudas transportam, lai nokļūtu pie ārsta (1)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 20. janvārī plkst. 18:57

Naudas trūkums ir lielākais šķērslis, lai ārstētos, turklāt naudas nav ne tikai zālēm, bet arī ceļa izdevumiem, lai nokļūtu pie ārsta, parādījusi C hepatīta un HIV Inficēto aptauja.

Kā liecina pētījumu rezultāti, hroniska C hepatīta un HIV pacientiem Latvijā pagaidām nav pieejama pietiekama ārstēšana.

55% pacientu pētījumā atzina, ka viņi vispār neveic vispārējās veselības pārbaudes, un 38% to nedara tieši naudas trūkuma dēļ. Minētās izmaksas neietver tikai samaksu par pārbaudēm, bet arī transporta izdevumus.

Pētījuma veicēji arī secinājuši, ka tieši naudas trūkums daudziem inficētajiem pacientiem ir iemesls pārtraukt ārstēšanos vai doties uz ārzemēm, kur esot pieejama bezmaksas ārstēšana.

Inficētie pacienti vairākkārt ir arī sūdzējušiem par sliktu ārstu attieksmi un neinformētību vai vienaldzību.

Pētījuma rezultātā arī tika secināts, ka nedeleģējot kvotas reģionālajiem infektologiem un uzturot centralizāciju, tiek veidotas pacientu rindas un līdz ar to inficēto atteikšanās no izmeklējumiem un ārstēšanās.

Foto: valeo.lv, ceturtdiena.lv

Komentāri 1
hhtJuABaZTRupirms 5 gadiem
I am often to blogging and i rllaey appreciate your content. The article has rllaey peaks my interest. I am going to bookmark your site and keep checking for new information.