Biedrība: Tas ir konceptuāls jautājums, kā ziemas apstākļos sakārtot ceļus, - ar sāli vai bez, Mixnews.lv

Biedrība: Tas ir konceptuāls jautājums, kā ziemas apstākļos sakārtot ceļus, - ar sāli vai bez

фото

Sabiedrība | 2014. gada 8. februārī plkst. 17:10

Tas ir konceptuāls jautājums, kā ziemas apstākļos sakārtot ceļus, - ar sāli vai bez, un jautājums par konkrētas tehnoloģijas izmantošanu būtu jārisina Satiksmes ministrijai, biznesa portālam "Nozare.lv" atzīst biedrības "Latvijas ceļu būvētājs" valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Viņš skaidro, ka sāls ir vislētākais ceļu uzturēšanas veids ziemā, taču, ja politiski tiekot pieņemts lēmums kaisīt ceļu, piemēram, ar smalkām granīta šķembiņām, kā to dara somi, tad ceļu uzturētāji var darīt arī tā. Bērziņš gan norāda, ka tad ceļu sakārtošana būs dārgāka, jo arī apkope tad būs dārgāka.

"Tad būs arī sarežģītāk ar apdrošinātājiem, jo mašīnām nereti stikli birs laukā kā korķi. Tas būs cits stāsts. Tad būs arī jāsamazina ātrums un jārisina virkne citu tehnisku jautājumu," uzsver Bērziņš

Biedrība "Progresīvie" norādījusi, ka patlaban izmantotā metodika ceļu uzturēšanai ziemas periodā liecina par atbildīgo personu īstermiņa domāšanu. Tiek izmantoti it kā lētākie risinājumi pašvaldībām un valstij, neskatoties uz to, ka tie nodara būtisku kaitējumu videi, infrastruktūrai un tās lietotājiem.

Komentāri