Iedzīvotāji cer, ka izmaiņas nodokļu sistēmā uzlabos viņu materiālo situāciju, Mixnews.lv

Iedzīvotāji cer, ka izmaiņas nodokļu sistēmā uzlabos viņu materiālo situāciju

фото

Sabiedrība | 2014. gada 8. februārī plkst. 13:49

Vairums iedzīvotāju cer, ka šogad ieviestās izmaiņas nodokļu sistēmā uzlabos viņu materiālo situāciju, liecina jaunākās "DNB Latvijas barometra" aptaujas rezultāti, ziņo LETA.

Tiesa, 25% aptaujāto ir pretējās domās, norādot, ka nevienas no pētījumā minētājām nodokļu izmaiņām to neuzlabos.

Jautāti par nodokļu izmaiņu ietekmi uz Latvijas iedzīvotāju situāciju, visbiežāk aptaujātie atzīmējuši, ka to visvairāk uzlabos minimālās mēneša darba algas palielināšana no 284 eiro līdz 320 eiro (51%) un neapliekamā minimuma paaugstināšana no 64 eiro līdz 75 eiro (42%). Tikmēr 32% aptaujāto atzīmējuši, ka iedzīvotāju materiālo situāciju uzlabos ienākuma nodokļa atvieglojuma par apgādājamajām personām paaugstināšana no 113 līdz 165 eiro. Tomēr katrs ceturtais aptaujātais norādījis, ka nevienas no minētājām nodokļu izmaiņām neuzlabos viņu finansiālo situāciju.

Jautāti, kuras nodokļu izmaiņas dos vislielāko pienesumu Latvijas valsts budžetam, 33% aptaujāto atzīmējuši ostu nodevas ieviešanu, 30% - akcīzes nodokļa tabakai paaugstināšanu, bet 29% aptaujāto - uzņēmumu valdes locekļu nodokļa ieviešanu. Visretāk jeb 6% gadījumu aptaujātie atzīmējuši, ka būtisku pienesumu valsts budžetam dos akcīzes nodokļa auto gāzei paaugstināšana. 26% aptaujāto uzskata, ka nevienas no šīm nodokļu izmaiņām nedos būtisku pienesumu Latvijas budžetam, bet 17% aptaujāto nav viedokļa šajā jautājumā.

Komentāri