Aicina rīdziniekus veidot apkaimju biedrības, Mixnews.lv

Aicina rīdziniekus veidot apkaimju biedrības

фото

Sabiedrība | 2014. gada 9. februārī plkst. 09:26

Aktīva Rīgas apkaimju iedzīvotāju iesaistīšanās pilsētvides attīstības procesos ir iespēja tikt uzklausītam, kā arī var nodrošināt iespējas uzlabot dzīves kvalitāti visā galvaspilsētā kopumā, tāpēc rīdzinieki tiek aicināti veidot savas aktīvistu grupas, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Viens no galvenajiem iemesliem apkaimju idejai ir centieni uzlabot pilsētas attīstības plānošanu un iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Rīga teritoriāli ir sadalīta 58 apkaimēs, taču tikai vairāk nekā desmit Rīgas apkaimēs ir savas apkaimju biedrības un aktīvistu grupas sociālajos portālos, kuras aktīvi un konstruktīvi aizstāv savas apkaimes iedzīvotāju intereses.

"Ļoti atzinīgi vērtēju šo biedrību darbību un vēlmi iesaistīties pilsētas plānošanas procesos, līdz ar to aicinu apkaimju iedzīvotājus, kuriem nav vēl savas biedrības vai aktīvistu grupas, tādas veidot, jo tā ir iespēja tapt uzklausītam," norāda Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītājs, Rīgas domes deputāts Maksims Tolstojs (SC).

Lai iedrošinātu rīdziniekus un popularizētu veiksmes stāstus, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta mājaslapā "www.rdpad.lv" un departamenta "Facebook" profilā tiks publicētas intervijas ar aktīvāko biedrību pārstāvjiem, iztaujājot par gūto pieredzi. Tāpat izveidota arī mājaslapa "www.apkaimes.lv", kur pieejami detalizēti dati par katru pilsētas apkaimi.

Tolstojs uzsver, ka īpaši svarīgi apkaimju iedzīvotāju viedokļi ir jaunā Rīgas attīstības plāna no 2018. līdz 2030.gadam tapšanas gaitā. Pagājušā gada decembrī noslēdzās 18 sanāksmju cikls ar apkaimju iedzīvotājiem, un iegūtie rezultāti tiks izmantoti tālākajā plānošanā. Apkaimju iedzīvotāju iesaistīšana plānošanas procesos turpināsies arī šogad.

Kā norāda Rīgas dome, jēdziens "apkaime" parādījies salīdzinoši nesen - 2007.gadā, kad izstrādāja Rīgas attīstības plānu 2006. līdz 2018.gadam.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments apkaimes jēdzienu skaidro kā piemērota lieluma apdzīvotu vidi, kam ir sava apkalpe, identitāte un raksturs, kas izriet no apbūves veida, fiziskajām robežām, ainavas un iedzīvotāju kopības izjūtas.

Komentāri