Latvijā notiks sievietes ordinācija mācītājas amatā, Mixnews.lv

Latvijā notiks sievietes ordinācija mācītājas amatā

фото

Sabiedrība | 2014. gada 9. februārī plkst. 10:24

Svētdien 9.februārī pl.13.30 baznīcā Rīgā, Akas iela 13, notiks Rīgas Evanģēliskās draudzes diakones Ievas Puriņas ordinācija mācītājas amatā, aģentūru LETA informēja Latvijas Luterāņu sieviešu-teoloģu apvienības (LLSTA) priekšsēdētāja Rudīte Losāne.

Puriņa ir Latvijas Luterāņu sieviešu-teoloģu apvienības biedre kopš 1995.gada. Pēc Jāņa Vanaga stāšanās luterāņu arhibīskapa amatā, kad tika aizliegta sieviešu ordinācija, Latvijas Universitātes (LU) teoloģijas fakultātes studentes un ordinētās mācītājas savai aizstāvībai 1995.gadā nodibināja apvienību, kas visus šos gadus ir aizstāvējusi sieviešu ordinācijas atjaunošanu. 2000. un 2001.gadā Puriņa bija LLSTA prezidente, bet kopš 2013.gada - valdes locekle.

"Arhibīskapa Vanaga aizlieguma dēļ un dažos gadījumos pat vajāšanu dēļ daudzas sievietes-teoloģes savu aicinājumu kalpot un ordinēties garīdznieces amatā bija spiestas realizēt ārpus Latvijas, ārpus savas dzimtenes. Arī Ievu diakones amatā ordinēja ārpus Latvijas," skaidroja Losāne.

Šoreiz ordinācija notiks Latvijā. Kaut arī Latvijas evaņģēliski luteriskajā baznīcā joprojām pastāv sieviešu ordinācijas aizliegums, Puriņa tiks ordinēta Latvijas evaņģēliski luteriskajā baznīcā ārpus Latvijas (LELBāL), kura 2009.gadā Rīgā dibināja un reģistrēja savu draudzi - Rīgas evaņģēlisko draudzi, kuras mācītājs ir Klāvs Bērziņš, situāciju skaidroja Losāne.

LEBLāL ir latviešu luterāņu baznīca, kuru izveidoja pēc Otrā pasaules kara ārpus Latvijas esošie luterāņu garīdznieki LELB arhibīskapa Teodora Grīnberga vadībā. Tādēļ to varot uzskatīt par Latvijas pirmās brīvvalsts luteriskās baznīcas mantinieci. LELBāL ir arī starp Pasaules luterāņu federācijas dibinātājiem, kurā vairāk nekā astoņdesmit procentu dalībbaznīcu ordinē sievietes. Šo baznīcu skaits katru gadu palielinoties.

Puriņas ordinācijas dievkalpojumu vadīs LELBāL arhibīskaps Elmārs Ernsts Rozītis.

Komentāri