Pabriks: Mūsu jaunatne aptaukojusies, nopīpējusies un pavisam nesportiska, Mixnews.lv

Pabriks: Mūsu jaunatne aptaukojusies, nopīpējusies un pavisam nesportiska

фото

Sabiedrība | 2013. gada 20. janvārī plkst. 22:43

Aizsardzības ministriju (AM) satrauc jauniešu sliktā veselība un fiziskā sagatavotība, tāpēc tuvākajā laikā tā aktualizēs problēmu iespējamos risinājumus, lai nākotnē nodrošinātu nepieciešamo karavīru skaitu, aģentūrai LETA pastāstīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Vienotība").

"Mēs pašlaik gatavojam informāciju Veselības un Izglītības un zinātnes ministrijām par to, ka mūs satrauc stāvoklis, kāds ir jaunatnei, jo, vienkāršiem vārdiem runājot, mūsu jaunatne ir ne tikai mazskaitlīga, bet arī aptaukojusies, nopīpējusies un pavisam nesportiska. Katru gadu šie rādītāji paliek arvien sliktāki," uzsvēra Pabriks.

Viņš uzskata, ka nozares ministrijām būtu nepieciešams pievērst lielāku uzmanību bērnu un jauniešu veselībai, fiziskai sagatavotībai un kopīgi valdībā meklēt problēmas risinājumu.

"Gan Izglītības, gan Veselības ministrijai tomēr nepieciešams pievērst lielāku uzmanību mūsu jauniešiem, lai tie nepaliek tādi kūtri pie datora sēdētāji un apalīši, kas nevar pakustēties un nodarbojas ar apreibinošu vielu lietošanu, to sākot dažās skolās jau no 4. vai 5.klases. Piemēram, Izglītības un zinātnes ministrija var pievērst uzmanību skolas sporta nodarbībām, lai labāk sagatavotu fizisko līmeni. Agrāk skolās bija gadskārtējās veselības pārbaudes, un tur varbūt Veselības ministrija kaut ko var darīt," norādīja Pabriks.

Tajā pašā laikā ministrs atzina, ka tikai valsts iesaistīšanās jauniešu veselības uzlabošanā augļus nenesīs - tam nepieciešama arī vecāku atbildība par savām atvasēm.

Aizsardzības ministrija neapšaubāmi likšot uzsvaru uz Jaunsardzi, no kuras smeltos topošos karavīrus, tāpēc cerot uz papildus līdzekļiem šai organizācijai. Tajā pašā laikā bez kolektīva atbalsta šo problēmu nebūšot iespējams risināt.

Kādus risinājumus AM piedāvās Pabriks pagaidām neminēja, jo informācija vēl tiek sagatavota.

Foto: mixnews.lv

Komentāri