"De Facto": Daugavpilī mācību gada laikā nomaina direktorus trešdaļai vidusskolu, Mixnews.lv

"De Facto": Daugavpilī mācību gada laikā nomaina direktorus trešdaļai vidusskolu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 21. janvārī plkst. 07:03

Piecās no trīspadsmit vidusskolām Daugavpilī pēdējā pusgada laikā nomainīti direktori, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "De Facto".

Daugavpils 9.un 15.vidusskolā direktoru maiņa notikusi mācību gada sākumā, bet 13. un 15.vidusskolā, kā arī J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijā - mācību gada vidū. Skaitliskā izteiksmē pārmaiņas skārušas vairāk nekā trešo daļu no Daugavpilī kopumā esošajām 13 vidusskolām, norāda raidījums.

Pašvaldība gan skaidrojusi, ka visi aizgājušie skolu vadītāji bijuši pensijas vecumā un it kā paši vairs nav vēlējušies turpināt darbu. Tomēr gandrīz visi pagājušajā gadā direktora krēslu pametušie neoficiāli "De Facto" atzinuši, ka atlūgumus viņi nav vēlējušies rakstīt un labprāt līdzšinējo darbu būtu turpinājuši. Tomēr dažādos veidos pašvaldība savu panākusi, vienā gadījumā radot apstākļos, kādos nav iespējams strādāt, citā - vienkārši stingri "palūdzot" aiziet.

Daugavpils domes opozīcija uzsvērusi, ka konkursi uz aizgājušo direktoru vietām bijuši formāli, kam gan nepiekrīt domes vadība.

Kā vēsta raidījums, minējumu, kādēļ daudzo direktoru nomaiņa notikusi, netrūkst. Tiek norādīts gan uz jau ilgāku laiku gaisā virmojošo vēlmi pilsētā apvienot vairākas skolas, gan izglītības iestādes izmantot gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās.

Foto: samarov.ru, shkolazhizni.ru, naim.ru

Komentāri