Saeimas deputātus un darbiniekus ēnos vairāk nekā 200 jaunieši, Mixnews.lv

Saeimas deputātus un darbiniekus ēnos vairāk nekā 200 jaunieši

фото

Sabiedrība | 2014. gada 9. februārī plkst. 20:50

Saeima trešdien, 12.februārī, savas durvis vērs deputātu un darbinieku "ēnām'" - vairāk nekā 200 skolēniem un studentiem no visiem Latvijas novadiem - Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales. Jauniešiem būs iespēja klātienē iepazīt Saeimas ikdienas darbu, gūstot nepastarpinātu priekšstatu par parlamentu un likumdošanu, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Šajā dienā jaunieši varēs vērot Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas (V) tikšanos ar Gruzijas vēstnieku, būt klāt parlamenta komisiju un frakciju sēdēs, kā arī tradicionāli noklausīties Saeimas priekšsēdētājas stāstījumu par parlamenta darbu un kopīgi nofotografēties uz Lielajām marmora kāpnēm.

Tāpat Jēkaba ielas "ēnām" būs iespēja piedalīties erudīcijas konkursā un pārbaudīt savas zināšanas par Saeimu, kā arī aplūkot parlamenta reprezentācijas telpas un individuāli nofotografēties "Ēnu dienas" kolāžai.

Kā ierasts, visvairāk jaunieši vēlējās ēnot Saeimas priekšsēdētāju Āboltiņu. Kopumā Āboltiņu bija pieteikušies ēnot 52 jaunieši, un, izvērtējot viņu motivāciju, tika izvēlētas četras "ēnas". Iespēja iepazīt Saeimas priekšsēdētājas darba ikdienu būs Elīnei Dembskai no Liepājas 8.vidusskolas, Leldei Kristai Kalniņai no Ventspils 1.ģimnāzijas, Airisai Kalniņai no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, kā arī Vitālijam Markušam no Saldus Profesionālās vidusskolas.

Saeimas priekšsēdētājas biedri Inesi Lībiņu-Egneri (RP) "ēnos" Anete Baltiņa un Līga Kone no Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas, Marija Dvorņikova no Ziemeļvalstu ģimnāzijas, Emīls Grīnbergs no Salaspils 1.vidusskolas, Ilze Hartmane no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, Anete Jēkabsone no Babītes vidusskolas, Sindija Mickus no Baldones vidusskolas, Elizabete Silkalne un Estere Vanzoviča no Rīgas Hanzas vidusskolas.

Savukārt Saeimas sekretāru Dzintaru Rasnaču (VL-TB/LNNK) "ēnos" Kristaps Caune no Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Laura Jesaulkova no Rīgas Stradiņa universitātes, bet Saeimas sekretāra biedru Jāni Vucānu (ZZS) - Krista Līga Skudra no Ventspils 4.vidusskolas.

Visvairāk "ēnotāju" būs no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas - 10 jaunieši, savukārt septiņi no Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas, seši no Jaunjelgavas vidusskolas, bet pa pieciem skolēniem no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, Grobiņas ģimnāzijas, Rojas vidusskolas un Dobeles Valsts ģimnāzijas.

"Ēnot" pieteikušies jaunieši arī no citām Latvijas skolām un augstskolām, tostarp Rīgas Stradiņa universitātes, Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes un Latvijas Lauksaimniecības universitātes.

Saeima jau sesto reizi kļūs par "ēnu" devēju, un šajā laikā parlaments ir atzīts par vienu no populārākajām "ēnošanas" vietām Latvijā. Ēnu diena Saeimā plānota visas dienas garumā.

Komentāri