KNAB sākta dienesta pārbaude saistībā ar Vilnīša skandalozajiem izteikumiem, Mixnews.lv

KNAB sākta dienesta pārbaude saistībā ar Vilnīša skandalozajiem izteikumiem

фото

Sabiedrība | 2014. gada 10. februārī plkst. 09:07

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ir sākta dienesta pārbaude saistībā ar bijušā KNAB vadītāja Normunda Vilnīša skandalozajiem izteikumiem medijos, LNT raidījumā "900 sekundes" telefonintervijā sacīja KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks.

Vilnītis kādā intervijā apgalvojis, ka laikā, kad viņš atradies KNAB vadībā, birojam bijusi informācija par iespējami korumpētu Valda Dombrovska (V) valdības ministru. Informācija nodota viņa vietniecei Jutai Strīķei, taču viņa ar to neko neesot darījusi.

Vilnītis intervijā atklāti stāstījis, ka aiz Strīķes "interesēm stāvot kontrabanda, PVN atskaitīšana, naudas atmazgāšana, valsts pasūtījumi un būvniecība", turklāt Strīķe vienmēr visu kārtojusi, paziņojot, ka ar premjeru viss ir sarunāts.

Pēc Streļčenoka teiktā, iespējams, uz KNAB tiks izsaukts arī Vilnītis, lai precizētu šo informāciju.

Streļčenoks nevarot pateikt, vai Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) turpināšot iepriekšējo premjeru sākto ceļu attiecībā uz KNAB, taču viņš no savas puses vēloties nodrošināt, lai KNAB strādā politiski neatkarīgi, nevis politiski likumpaklausīgi darbinieki.

Tiekoties ar Straujumu personīgi, Streļčenoks esot jutis viņas iespējami lielāku atbalstu Strīķei, kaut vai dēvējot viņu par KNAB simbolu.

Vaicāts, vai, trešo reizi atlaižot Strīķi no amata, ir ņēmis vērā aizrādījumus un ir informējis arodbiedrību par šādu lēmumu, Streļčenoks sacīja, ka atlaišanas procesā arodbiedrības piedalīšanās nav vajadzīga, - to neparedz arī KNAB likums, tāpēc arī šoreiz saskaņošana nenotika. Atbrīvojot Strīķi no amata trešo reizi, visu viņas pārkāpumu būtība palikusi iepriekšējā, - nekas nav mainījies. "Es nevaru aizmirst pārkāpumus, ko Strīķe veikusi," sacīja Streļčenoks.

KNAB vadītājs kategoriski iebilstot pret KNAB pārraugošās institūcijas nomaiņu uz ģenerālprokurora pārraudzību. Viņaprāt, Ministru prezidentes izveidotās darba grupas mērķis precizēt premjera kompetenci dažos KNAB pārraudzības jautājumos esot apsveicams.

Streļčenoks piektdien trešo reizi uzteica darbu savai vietniecei Strīķei un atbrīvoja viņu no ieņemamā amata. Šodien KNAB amatpersonu un darbinieku arodbiedrība šodien sēdē iepazīsies ar KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka rīkojumu par savas vietnieces Jutas Strīķes atbrīvošanu no amata un lems par tālāko rīcību.

Foto: foto.lu.lv

Komentāri