Rosina trīs Zolitūdes traģēdijā bojā gājušos glābējus apbalvot ar Viestura ordeni, Mixnews.lv

Rosina trīs Zolitūdes traģēdijā bojā gājušos glābējus apbalvot ar Viestura ordeni

фото

Sabiedrība | 2014. gada 10. februārī plkst. 22:09

Ordeņu kapitulam ir iesniegts ierosinājums ar Viestura ordeni apbalvot trīs Zolitūdes traģēdijas glābšanas darbos bojā gājušos ugunsdzēsējus.

Šādu ierosinājumu Ordeņu kapitulam izteikusi juriste Ieva Brante.

"Ņemot vērā, ka ar Viestura ordeni var apbalvot arī pēc nāves, ierosinu apbalvot ar šo valsts apbalvojumu trīs dzīvību zaudējušos ugunsdzēsējus glābējus - Vilni Šteinīti, Edgaru Reinfeldu un Sergeju Ižiku," iesniegumā norāda Brante.

Brante rosina pieņemt lēmumu un apbalvot ar Viestura ordeni tos ugunsdzēsējus-glābējus, kuri veica glābšanas darbus Zolitūdē sagruvušajā veikalā "Maxima", kur gāja bojā 54, bet tika ievainoti vairāki desmiti cilvēku.

Juriste uzskata, ka glābēji zināja, ka strādā paaugstināta riska apstākļos, un zināja, ka lielveikala daļēji sagruvušās konstrukcijas ir īpaši bīstamas, tomēr riskēja ar savu dzīvību un glāba lielveikala jumta nogruvumā apraktos cilvēkus.

"Tādēļ glābēji ir pelnījuši tautas cieņu, atzinību un valsts augstāko apbalvojumu - Viestura ordeni - par drosmi, varonību un pašaizliedzīgo dienesta pienākumu pildīšanu," saka Brante.

Valsts prezidenta kancelejas atbildē Brantei esot apstiprināts, ka iesniegums ir nodots Ordeņu kapitulam. Tas tiks izskatīts aprīļa beigās vai maija sākumā.

Ar Viestura ordeni un tā goda zīmi apbalvo militārpersonas, kā arī citas fiziskās personas.

Foto: commons.wikimedia.org

Komentāri