Janvārī saņemti vairāk nekā 500 iesniegumu Latvijas pilsonības iegūšanai, Mixnews.lv

Janvārī saņemti vairāk nekā 500 iesniegumu Latvijas pilsonības iegūšanai

фото

Sabiedrība | 2014. gada 11. februārī plkst. 12:17

Pēc grozījumiem Pilsonības likumā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) janvārī saņemti 530 iesniegumi par Latvijas pilsonības iegūšanu, ziņo LETA.

Tiesa gan, iesniegumu veidi netiek reģistrēti pa pilsonības pretendentu kategorijām.

Janvārī pieņemti lēmumi par 317 ārvalstīs dzimušu bērnu reģistrāciju, 94 lēmumi par trimdinieku reģistrāciju, 28 lēmumi par latviešu skolu absolventu reģistrāciju, 17 lēmumi par latviešu reģistrāciju un pieci lēmumi par pilsonības atjaunošanu.

Uz trimdinieku reģistrāciju visaktīvākie ir tautieši trimdas diasporas lielvalstīs - ASV, Kanādā, Austrālijā, kā arī reģistrēties vēlas uz Krieviju deportētie un PSRS laikā emigrējušie uz Izraēlu. Savukārt uz atjaunošanu visaktīvākās ir mūsdienu emigrācijas mērķa valstis - Lielbritānija, Īrija, Vācija un Zviedrija.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka pērn 1.oktobrī stājās spēkā 9.maijā Saeimā pieņemtie Pilsonības likuma grozījumi, ar kuriem cita starpā tiek sakārtoti līdz šim nereti par strīdīgiem uzskatītie dubultpilsonības jautājumi.

Grozījumi Pilsonības likumā paredz, ka Latvijas pilsonība ir saglabājama personām, kuras ieguvušas citas Eiropas Savienības dalībvalsts vai Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas dalībvalsts pilsonību, citas NATO dalībvalsts pilsonību, kā arī Austrālijas, Brazīlijas vai Jaunzēlandes pilsonību.

Personas, kuras savulaik zaudēja Latvijas pilsonību saistībā ar atļautās valsts pilsonības iegūšanu, var vērsties PMLP ar iesniegumu par Latvijas pilsonības atjaunošanu. Pirms tam vēlams apmeklēt PMLP mājaslapu "www.pmlp.gov.lv" un iepazīties ar detalizētu informāciju par iesniedzamajiem dokumentiem.

Foto: mixnews.lv

Komentāri