LTV apsūdz TV3 nelikumīgā Olimpiādes videomateriālu izmantošanā, Mixnews.lv

LTV apsūdz TV3 nelikumīgā Olimpiādes videomateriālu izmantošanā

фото

Sabiedrība | 2014. gada 11. februārī plkst. 14:45

Latvijas Televīzija (LTV) apsūdz "Media Times Group" (MTG TV) piederošo televīzijas kanālu TV3 nelikumīgā olimpiādes audiovizuālo materiālu izmantošanā, ziņo "Nozare.lv".

LTV esot konstatējuši, ka interneta portālā "TV3 Play" tiek piedāvāti elektroniskā plašsaziņas līdzekļa VSIA "Latvijas Televīzija" pārraižu materiāli par Ziemas olimpiskajām spēlēm Sočos, skaidro VSIA "Latvijas Televīzija" valdes loceklis Sergejs Ņesterovs.

Viņš arī norāda, ka tādējādi tiekot pārkāpts gan Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 27.panta piektajā daļā noteiktais, kas nosaka, ka elektroniskais plašsaziņas līdzeklis nedrīkst iekļaut raidījumos, kas tiek izplatīti pēc pieprasījuma, cita elektroniskā plašsaziņas līdzekļa pārraižu materiālu fragmentus, gan arī Autortiesību likuma 53.panta pirmajā daļā noteiktās raidorganizācijas izņēmuma tiesības atļaut vai aizliegt padarīt raidījumu vai tā fiksāciju pieejamu sabiedrībai un 53.panta otrajā daļā noteiktās tiesības saņemt par šīs atļaujas piešķiršanu atlīdzību.

MTG TV pilnībā noraida LTV izteikumus un aicina atsaukt savu pretenziju, kā arī atturēties no turpmākas publiskas nepatiesas informācijas izplatīšanas par TV3, paziņoja MTG TV un radio vadītāja Latvijā Baiba Zūzena.

Viņa norāda, ka šajā gadījumā tiek runāts par LTV7 video materiālu izmantošanu 10.februāra "TV3 Ziņu" raidījumā. Pamatojoties uz Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 27.panta ceturto daļu, cits elektroniskais plašsaziņas līdzeklis, kuram nav ekskluzīvas tiesības atspoguļot notikumus, par kuriem ir liela sabiedrības interese, ir tiesīgs tos atspoguļot ziņu raidījumos.

Šādu iekļaujamo fragmentu raidlaiks nedrīkst pārsniegt 90 sekundes, un tos drīkst iekļaut vispārējo ziņu raidījumos ne vēlāk kā 30 dienas no atspoguļotā notikuma dienas. Elektroniskais plašsaziņas līdzeklis, kas izlēmis izmantot šādus materiālus, norāda to avotu.

Zūzena uzsver, ka arī LTV savos ziņu raidījumos izmantojot kādu no MTG TV veidoto raidījumu fragmentiem. Piemēram, fragmentus no kanālā TV6 pārraidītajām Kontinentālās hokeja līgas spēlēm.

Konkrētajā gadījumā TV3 esot ievērojis minēto tiesību normu prasības. Pirmkārt, LTV pārraižu materiāli par Ziemas olimpiskajām spēlēm Sočos vispirms tikuši iekļauti ziņu raidījumos, šo materiālu raidlaiks "TV3 Ziņās" neesot pārsniedzis 90 sekundes, kā arī ir ticis norādīts avots - LTV7, rādot arī kanāla logo.

Tāpat arī tikai pēc materiālu pārraidīšanas 10.februāra "TV3 Ziņās" kanālā TV3 šis materiāls esot ticis ievietots interneta portālā "www.tvplay.lv", kur tas vēl joprojām uzskatāms par ziņu materiālu, uzsver Zūzena.

Komentāri