Cīņā ar korupciju rosina aplīmēt policijas auto ar brīdinājumiem par atbildību, Mixnews.lv

Cīņā ar korupciju rosina aplīmēt policijas auto ar brīdinājumiem par atbildību

фото

Sabiedrība | 2014. gada 11. februārī plkst. 15:36

Lai veiksmīgāk cīnītos ar šoferiem kukuļdevējiem, policijas transportu varētu aplīmēt ar brīdinājumiem, kas draud par šādu noziegumu, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Haralds Laidiņš.

Laidiņš šādu ideju smēlies Lietuvā, kur policijas automašīnas aprīkotas ar uzlīmēm - "Es kukuļus neņemu". Laidiņš uzskata, ka līdzīgu praksi varētu ieviest arī Latvijā, proti, ar tādu pašu nosaukumu vai brīdinājumu par atbildību, kas draud par šādu noziegumu. "Es domāju, ka tas daļu šoferu atturēs no nepārdomātiem soļiem," uzsvēra Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks.

Laidiņš jau iepriekš šādu ideju darījis zināmu valsts policijas vadībai, taču nekāda rīcība pagaidām nav sekojusi. Pēc savas iniciatīvas Zemgales reģiona pārvalde savas automašīnas ar šādiem uzrakstiem nevar aplīmēt.

Valsts policijas apkopotā informācija liecina, ka pagājušajā gadā konstatēti 116 kukuļdošanas gadījumi, kad šoferi naudu piedāvājuši policistiem. Visvairāk, 61 gadījumā, tas konstatēts tieši Laidiņa vadītājā Zemgales reģionā.

Foto: mixnews.lv

Komentāri