Gada spārnotais teiciens: "Vilks paziņoja, ka Lapsas sūdzība par Zaķa pārkāpumu tiks izskatīta", Mixnews.lv

Gada spārnotais teiciens: "Vilks paziņoja, ka Lapsas sūdzība par Zaķa pārkāpumu tiks izskatīta"

фото

Sabiedrība | 2013. gada 21. janvārī plkst. 13:39

Par 2012.gada spārnoto teicienu šogad atzīta premjera Valda Dombrovska (V) atrunāšanās par "Vienotības" Saeimas frakcijas vadītāja Dzintara Zaķa auto iegādes darījumu, kad pirkums radīja aizdomas par centieniem "optimizēt" nodokļu nomaksu.

"Vilks paziņoja, ka Lapsas sūdzība par Zaķa pārkāpumu tiks izskatīta," savulaik šo gadījumu komentēja premjers. Pērn jūnija sākumā portāla "Pietiek.com" rīcībā nonākušie dokumenti liecināja, ka Zaķis ticis pie jaunas automašīnas "Volvo XC60", nenomaksājot valstij aptuveni 8800 eiro (6160 latu) pievienotās vērtības nodokli (PVN). Publicētajā deputāta e-pasta vēstuļu sarakstē ar "Mūsa Motors Rīga" saistībā ar šo lietu tika apspriesta nepieciešamība kādam starpniekuzņēmumam Lietuvā maksāt 1000 eiro (700 latu), lai varētu tikt īstenota nodokļa apiešanas shēma. Pēc šī darījuma publiskošanas un tam sekojošā skandāla Zaķis no sava uzņēmuma automašīnu atpirka. Veicot šo darījumu, PVN saskaņā ar politiķa teikto esot nomaksāts. Ministru prezidenta partija radikālas sankcijas pret Zaķi nevērsa.

Par gada vārdu nosaukta "ziemotne", bet par nevārdu - "uzrunāt (problēmu)".

Priekšlikumos par "gada spārnoto teicienu" bija pieteiktas vairākas Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) sacītās frāzes, tostarp no premjera Vecgada uzrunas. No premjera Vecgada uzrunas tika iesūtīts Dombrovska sacītais, ka "Latvija būs veiksmes stāsts tikai tad, kad tā domās iedzīvotāji", un uzruna: "Godātie Latvijas iedzīvotāji un valsts patrioti visā pasaulē!"

Tāpat uz spārnotā teiciena titulu pretendēja kādas žurnālistes sacītais: "Ja būtu jānosaka gada vārds, nevārds politikā, tas 2012.gadā noteikti būtu "demisija"." Cilvēkus bija priecējis arī politoloģes Žanetes Ozoliņas LR1 sacītais: "Eiropas "kuģis" negrimst, bet viņš ir jānoliek uz stabiliem pamatiem!"

Foto: no vietnes wildheartpermaculture.co.uk

Komentāri