NBS augstākā vidējā stundas likme ir jūras kapteinim; zemākā - zemessargam, Mixnews.lv

NBS augstākā vidējā stundas likme ir jūras kapteinim; zemākā - zemessargam

фото

Sabiedrība | 2014. gada 16. februārī plkst. 09:24

Nacionālo bruņoto spēku profesijās augstākā vidējā stundas likme ir jūras kapteinim, turpretī zemākā - zemessargam, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) sagatavotais analītiskais apraksts par profesijām.

Darba vietu skaits Nacionālo bruņoto spēku profesiju grupā ir 4613. Grupas profesijas ar lielāko darba vietu skaitu ir dižkareivis/dižmatrozis (Jūras spēkos), kareivis/matrozis (Jūras spēkos), kaprālis, seržants un virsseržants/bocmanis (Jūras spēkos), ziņo LETA.

Vidējais nostrādāto stundu skaits šajā profesiju grupā mēnesī ir 152 stundas, bet vidējā stundas likme grupā ir 5,79 eiro. Darba vietas ar augstāko vidējo stundas likmi ir pulkvedis/jūras kapteinis (Jūras spēkos), kam vidējā stundas likme ir 9,47 eiro, pulkvežleitnants/komandkapteinis (Jūras spēkos), kam vidējā stundas likme ir 8,68 eiro, un majors/komandleitnants (Jūras spēkos), kam vidējā stundas likme ir 8,16 eiro.

Profesija ar zemāko vidējo stundas likmi ir zemessargs, kam vidējā stundas likme ir 3,52 eiro. Otra zemākā stundas likme grupā ir 4,18 eiro, un tā ir kareivim/matrozim (Jūras spēkos), kam seko dižkareivis/dižmatrozis (Jūras spēkos), kuram vidējā stundas likme ir 5,27 eiro.

47% no grupas darba vietām vidējā stundas likme vairāk nekā par 30% atšķiras no darba vietu vidējās stundas likmes, un visbiežāk lielākas novirzes no vidējā ienākumu līmeņa ir vērojamas darba vietās ar relatīvi zemāku ienākumu līmeni.

Jau ziņots, ka profesija ar augstāko vidējo stundas likmi atbilstoši profesiju klasifikatoram ir gaisa kuģa kapteinis, kurš vidēji stundā nopelna 30,24 eiro, turpretī zemākā - prāvestam, kuram vidējā stundas likme ir 1,83 eiro, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) sagatavotais analītiskais apraksts par profesijām.

Foto: Normunds Mežiņš (Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs)

Komentāri