VUGD jūtams pamatīgs virsnieku trūkums, Mixnews.lv

VUGD jūtams pamatīgs virsnieku trūkums

фото

Sabiedrība | 2014. gada 16. februārī plkst. 16:12

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) trūkst virsnieku, un situācija varētu izlīdzināties pēc aptuveni četriem gadiem, ziņo LETA.

Dienestā šobrīd ir 148 vakantas darba vietas, taču vislielākās problēmas sagādājot virsnieku trūkums, pastāstīja VUGD Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inga Vetere.

Viņa minēja, ka katru gadu Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu absolvē aptuveni 20 jaunie virsnieki. Lai iegūtu virsnieka statusu, koledžā jāmācas trīs gadi, savukārt neklātienē tie ir četri gadi, tāpēc skaita izlīdzinājumu ātrāk gaidīt nav iespējams.

Koledžā šajā mācību gadā sākotnējais reflektantu skaits bijis tīs cilvēki uz vienu vietu, taču trešdaļa atkrīt veselības problēmu dēļ. Tāpat zināms daudzums reflektantu nav spējīgi nokārtot sporta normas, tāpēc cilvēku, kas iestājas mācību iestādē, skaits ir daudz mazāks.

Vienlaicīgi Vetere norādīja, ka VUGD nav problēmu nodrošināt ierindas ugunsdzēsējus, toties ugunsdrošības inspektori ir vajadzīgi, taču to trūkums nav tik spēji izjūtams kā virsnieku trūkums.

Foto: mixnews.lv

Komentāri