Būtiska uzmanība esot jāvelta Valsts policijas darbinieku tālākizglītībai, Mixnews.lv

Būtiska uzmanība esot jāvelta Valsts policijas darbinieku tālākizglītībai

фото

Sabiedrība | 2014. gada 17. februārī plkst. 09:37

Iepazīstoties ar Latvijas iekšlietu struktūrvienību atskaitēm, esot skaidrs, ka būtiska uzmanība ir jāvelta Valsts policijas darbinieku tālākizglītībai, piemēram, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) aicina izveidot kopīgas apmācības uz Aizsardzības akadēmijas bāzes.

Ministrs intervijā LTV raidījumam "Rīta Panormāma" stāstīja, ka par šādām iespējam ministrija ir domājusi un to paredz arī viens no plānošanas dokumentiem, jo tikai ar papildu zināšanu apgūšanu Valsts policijas (VP) darbinieki var kļūt par profesionālākiem un konkurētspējīgākiem.

Pēc Kozlovska domām, ir vairākas jomas, kuras var apgūt kopā ar citu institūciju darbiniekiem. Piemēram, jautājumos par kibernoziegumiem Valsts policijas darbinieki varētu papildu zināšanas iegūt mācoties Aizsardzības akadēmijā.

VP gada pārskata sanāksmē Kozlovskis aicināja policistus būt disciplinētiem, jo naudas trūkums nevar attaisnot neizdarību.

Kozlovskis uzsvēra, ka pēdējā laikā viņa vadītā ministrija ir izstrādājusi vairākus politikas plānošanas dokumentus, kuros paredzētie pasākumi risinātu policijas problēmas. Pasākumu īstenošanai gan ir nepieciešams finansējums.

Policijā nekad nevarēs nodrošināt augstu atalgojumu, taču var censties ieviest samērīgu un dzīves dārdzībai atbilstošu atalgojumu. "Es ceru, ka spēsim ne tikai no jums prasīt, bet arī dot," uzsvēra ministrs.

Ministrs uzskata, ka jānodrošina policijai atbilstošas zināšanas ne tikai informācijas tehnoloģiju jomā, bet arī jānodrošina policijas redzamība uz ielām, jo bruņotus noziedzniekus būs jāaiztur vienmēr. To, ka redzamība ir būtiska, apliecina pagājušā gada nogale, kad eiro ieviešanas laikā policija strādāja pastiprinātā režīmā un šādā veidā palīdzēja uzlabot drošību uz ielām.

VP informācijas liecina, ka pagājušā gadā pieņemti 272 lēmumi par disciplinārsoda piemērošanu policistiem un tas ir par vienu vairāk nekā gadu iepriekš. Par policistu iespējamiem noziegumiem sākti 95 kriminālprocesi, un tas ir par sešiem vairāk nekā gadu iepriekš.

Foto: varkava.lv

Komentāri