Mūžībā aizgājis kādreizējais Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs arhitekts Andis Cinis, Mixnews.lv

Mūžībā aizgājis kādreizējais Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs arhitekts Andis Cinis

фото

Sabiedrība | 2014. gada 17. februārī plkst. 11:40

Mūžībā aizgājis kādreizējais Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs arhitekts Andis Cinis, aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas domē.

Cinis dzimis 1961.gada 28.janvārī Rīgā. 1984.gadā Rīgas politehniskajā institūtā Arhitektūras nodaļā viņš ieguvis augstāko izglītību. Maģistra grādu Cinis ieguvis 1994.gadā Jorkas Universitātē Lielbritānijā.

No 1984.gada Cinis strādājis Restaurācijas institūta arhitektoniskās izpētes grupā, bet 1993.gadā dibinājis firmu "Arhitektoniskās izpētes grupa".

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā viņš sāka strādāt 2000.gadā. Cinis darbojās Arhitektūras pārvaldē kā kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas koka celtņu saglabāšanas arhitekts. Nākamajā gadā viņš jau bija Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas galvenais arhitekts. 2003.gadā Cinis kļuva par Rīgas kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas priekšnieku.

2009.gadā Cinis kļuva par Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāju, bet 2012.gadā veselības problēmu dēļ lūdza sevi atbrīvot no amata. Pēc tam Cinis pildīja Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja vietnieka pienākumus, līdz 2013.gada novembrī iesniedza atlūgumu pēc Zolitūdē notikušās traģēdijas.

Ciņa iesniegumā bija norādīts: "Ņemot vērā notikušo [...] traģēdiju, kas prasījusi 54 cilvēku dzīvības, turklāt manu tiešu dalību ar šī objekta būvniecību saistīto dokumentu apritē Rīgas pilsētas būvvaldē, uzskatu par nepieņemamu manu palikšanu ieņemamajā Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja vietnieka amatā."

Kā aģentūra LETA uzzināja Rīgas pilsētas būvvaldē, bijušā kolēģa izvadīšana paredzēta 21.februārī pl.12:00 Rīgas Krematorijas lielajā zālē.