Šoziem sala dēļ hospitalizēti jau vairāk nekā 300 cilvēki, Mixnews.lv

Šoziem sala dēļ hospitalizēti jau vairāk nekā 300 cilvēki

фото

Sabiedrība | 2013. gada 22. janvārī plkst. 11:51

Šoziem Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi slimnīcās nogādājuši 338 cietušos, kuriem konstatēta ķermeņa atdzišana vai apsaldējumi, kas ir par 24 cilvēkiem vairāk nekā iepriekšējā ziemā, aģentūrai BNS pavēstīja NMPD pārstāve Inga Vītola.

Viņa gan atgādināja – lai gan šogad nepilnos divos mēnešos skaits ir lielāks, liela nozīme ir laika apstākļiem, jo ziemas mēneši abās sezonās nav bijuši vienādi auksti, tādēļ arī cietušo skaits atšķiras.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ķermeņa atdzišanas un apsaldējumu cēloņi nav mainījušies.

Apsaldējumu un ķermeņa atdzišanu visbiežāk gūst cilvēki alkohola reibumā, kuri alkohola ietekmē nav spējuši adekvāti novērtēt vidi, kurā atrodas. Tādējādi ilgstoši uzturējušies uz ielas vai pat iemiguši uz soliņiem, sniega kupenās, kā arī nereti alkohola reibuma dēļ krituši un saviem spēkiem bez citu palīdzības vairs nespēj piecelties.

Tiesa gan, alkohola reibums ir tikai viens no biežākajiem cēloņiem, otrs ir, ka cilvēkiem uz ielas kļūst slikti un viņi nespēj ieiet siltās telpās vai arī gūst traumas.

Mediķi atgādināja, ka ķermeņa atdzišanu un apsaldējumus var iegūt ne tikai uz ielas, bet arī aukstās, nekurinātās iekštelpās, un tādi gadījumi šogad arī ir bijuši.

Vairākos no šiem gadījumiem cietuši gados vecāki cilvēki, kuri dzīvo vieni un ilgstoši nav spējuši apkurināt māju.

Šajā sezonā konstatēti arī vairāki gadījumi, ka, strādājot mežā, cilvēki izvēlējušies nepareizus apavus un darbu nav pārtraukuši, arī kad saluši, tādēļ guvuši nopietnus apsaldējumus.

Mediķi atgādina, ka būtiski šādos gadījumos ir saņemt pēc iespējas ātrāku palīdzību, jo, atrodoties sniegā vai ilgstoši ārā nepiemērotā apģērbā, pēc 15–20 minūtēm cietušajam var sākties ķermeņa atdzišana, vēlāk jau var gūt ķermeņa daļu apsaldējumus un, nesaņemot palīdzību, cilvēks var nosalt.

foto: lat.mixnews.lv

Komentāri