Prezidents izsaka līdzjūtību, Margaritu Stārasti mūžībā pavadot, Mixnews.lv

Prezidents izsaka līdzjūtību, Margaritu Stārasti mūžībā pavadot

фото

Sabiedrība | 2014. gada 18. februārī plkst. 13:45

Valsts prezidents Andris Bērziņš izsaka visdziļāko līdzjūtību leģendārās latviešu bērnu grāmatu autores, Triju Zvaigžņu ordeņa komandieres Margaritas Stārastes ģimenei un talanta cienītājiem, viņu mūžībā aizvadot, informēja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā.

Vēl tikai pirms pāris nedēļām, sveicot rakstnieci 100 gadu jubilejā, Bērziņš atzina: "Pateicos par jūsu nesavtīgo radošā mūža devumu, kas ir kļuvis par vairāku paaudžu lasītāju bērnības neatņemamu, krāsainu un iedvesmojošu daļu!"

Godinot rakstnieces un mākslinieces piemiņu, prezidents uzsver, ka patiesi apbrīnojams ir bijis Margaritas Stārastes-Bordevikas mūžs, kas mērāms gadsimta garumā, bagāts ar dažādiem notikumiem, līdzīgi kā Latvijas valsts vēsture, kuras literatūras un mākslas lappusēs viņas vārds ierakstīts zelta burtiem.

Arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) izteikusi līdzjūtību saistībā ar Stārastes aiziešanu mūžībā. Viņa norāda, ka Stāraste atmiņās un sirdīs paliks kā pasaku autore un ilustratore, kas spējusi bagātināt mūsu bērnu grāmatu pasauli, padarot to dzīvespriecīgu un krāsainu.

"Mūžībā aizejot, Margarita Stāraste mums atstājusi nenovērtējamu mantojumu - radītos darbus. Viņas talants turpinās dzīvot gan pašas, gan citu autoru sarakstītās un koši ilustrētās grāmatās - pasakās, tēlojumos, dzejoļos, kā arī tautasdziesmās," pauž Straujuma.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Stāraste mirusi otrdien pl.8:30. Rakstniece vēlējusies, lai viņas pēdējā atdusas vieta būtu Pirmo Meža kapu mākslinieku kapu kalniņā, un pašlaik tiek kārtotas nepieciešamās formalitātes, lai to īstenotu.

Nozīmīga vieta latviešu bērnu literatūrā ir autores radītajiem pasaku tēliem - Zīļukam, piparkūku vīriņam Kraukšķītim "Ziemas pasakā" un zinātkārajām meitenēm - Tincei Stārastes darbā "Tince grib mācīties" un Ieviņai Zentas Ērgles darbā "Ieviņa Āfrikā".

Komentāri