Baraņņiks: Tuvākajā laikā Rīgā nav gaidāms bezmaksas sabiedriskais transports, Mixnews.lv

Baraņņiks: Tuvākajā laikā Rīgā nav gaidāms bezmaksas sabiedriskais transports

фото

Sabiedrība | 2013. gada 22. janvārī plkst. 14:40

Tuvākajā laikā Rīgā, visticamāk, netiks ieviests bezmaksas sabiedriskais transports, aģentūrai BNS pavēstīja Rīgas domes (RD) Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks.

"Mēs vēl joprojām rūpīgi sekojam līdzi tam, kā bezmaksas sabiedriskais transports tiek ieviests Tallinā, kur tas jau darbojas trīs nedēļas. Esam vienojušies, ka mēneša beigās mēs saņemsim informāciju par to, ar kādām problēmām viņi ir saskārušies. Protams, mēs arī ilgākā periodā vērtēsim, kā viņiem ir veicies," sacīja Baraņņiks un prognozēja, ka Tallinā sabiedriskā transporta uzņēmumi, visticamāk, ir saskārušies ar pasažieru skaita pieaugumu.

Viņš arī norādīja, ka starp Tallinu un Rīgu ir vairākas atšķirības, līdz ar to Tallinas izmantoto sistēmu nav iespējams atdarināt tieši tādā pašā veidā arī Rīgā. "Mums atšķiras maršrutu shēmas, kā arī tas, ka Rīgā dzīvo krietni vairāk iedzīvotāju. Tāpēc mums būs jārēķinās, ka pasažieru skaita pieaugums un līdz ar to arī amortizācijas izmaksas būs krietni lielākas," teica Baraņņiks.

фото

Tāpat viņš pastāstīja, ka Tallina ir lielākā pilsēta Eiropā, kas mēģina ieviest bezmaksas sabiedrisko transportu. "Līdz šim bezmaksas sabiedriskais transports ir bijis mazās pilsētās, un jāteic, ka dažādu iemeslu dēļ arī dažām no tām pēc kāda laika ir vajadzējis attiekties no bezmaksas transporta. Tāpēc mēs ar interesi vērojam, kā tas tiek ieviests lielākās pilsētās un kas ir tie riski, ar ko ir jāsaskaras," informēja Baraņņiks.

Viņš arī atzina, ka Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmumam "Rīgas Satiksme", ieviešot bezmaksas sabiedrisko transportu, būtu jāpiemēro vērienīgas papildu dotācijas. "Kā nesaņemtie ieņēmumi no biļešu maksas "Rīgas satiksmei" būtu jāpiemaksā aptuveni 35 miljoni latu, taču būtu jākompensē arī amortizācijas izdevumi, degvielas izmaksu pieaugums un jaunu šoferu pieņemšana darbā, kas saistīta ar to, ka būtu jāpārvadā daudz vairāk pasažieru," klāstīja RD Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs.

Tallinā no šā gada sabiedriskais transports pilsētas iedzīvotājiem ir bez maksas. Sabiedrisko transportu bez maksas var izmantot tie, kuru dzīvesvieta ir reģistrēta Igaunijas galvaspilsētā.

Foto: no vietnēm rdsd.lv, estonianfreepress.com

Komentāri