Šovasar Latvijā notiks studentu dziesmu un deju svētku Gaudeamus, Mixnews.lv

Šovasar Latvijā notiks studentu dziesmu un deju svētku Gaudeamus

фото

Sabiedrība | 2014. gada 20. februārī plkst. 13:56

Ceturtdien, 20.februārī, Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts Ministru kabineta rīkojuma projekts par 17.Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētku "Gaudeamus" rīkošanu šogad no 27.-29.jūnijam Daugavpilī.

Kā svētku rīkotājs ir noteikts Valsts izglītības satura centrs, kam ir ilggadēja pieredze Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku organizēšanā. Tikmēr Izglītības un zinātnes ministrei paredzēts līdz 2014.gada 1.aprīlim izveidot svētku rīcības komiteju.

Svētku rīcības komitejas sastāvā tiks iekļauti Izglītības un zinātnes ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Veselības ministrijas, Daugavpils pašvaldības un citu institūciju pārstāvji.

Baltijas studentu Dziesmu un deju svētku "Gaudeamus" tradīcija sākās 1956.gadā Tartu un kopš tā laika pārmaiņus kādā no Baltijas valstīm notikuši jau 16 reizes. Iepriekšējie svētki 2011.gadā notika Viļņā, Lietuvā.

Ņemot vērā to, ka 2014.gadā Rīga ir Eiropas Kultūras galvaspilsēta, Izglītības un zinātnes ministrija aicināja reģionālās augstskolas un attiecīgo pilsētu pašvaldības izvērtēt iespējas un pieteikt savas kandidatūras svētku rīkošanai.

Izglītības un zinātnes ministrijas izveidotā darba grupa izvērtēja saņemtos pieteikumus, ņemot vērā svētku norisei nepieciešamo infrastruktūru, dalībnieku izvietošanas un ēdināšanas iespējas, līdzšinējo pieredzi lielu starptautisku kultūras pasākumu rīkošanā, vietējā personāla un līdzfinansējuma piesaistes iespējas un nolēma, ka visatbilstošākā šiem nosacījumiem ir Daugavpils. Daugavpils pilsētas Dome, kultūras iestādes un Daugavpils Universitāte jau apliecinājusi gatavību aktīvi sadarboties svētku sagatavošanā.

17.Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētku "Gaudeamus" sagatavošanas procesā iesaistīti gandrīz 3500 dažādu māksliniecisko kolektīvu dalībnieki un vadītāji Latvijā. Pasākumā piedalīsies Baltijas valstu augstāko izglītības iestāžu studentu kolektīvi - kori, tautas deju kolektīvi, pūtēju orķestri, simfoniskie orķestri, folkloras grupas, studentu teātru kolektīvi.

Foto: galerija.rtu.lv

Komentāri