KM: Nākotnē skolēniem bez maksas jānodrošina iespēja apmeklēt kultūras pasākumus, Mixnews.lv

KM: Nākotnē skolēniem bez maksas jānodrošina iespēja apmeklēt kultūras pasākumus

фото

Sabiedrība | 2013. gada 22. janvārī plkst. 17:35

No 2014.gada plānots sākt darbu pie projekta "Kultūras skolas soma", kas ļautu skolēniem apmeklēt teātra izrādes, izstādes un citus kultūras pasākumus bez maksas, lai viņiem nebūtu liegtas izglītošanās iespējas vecāku ierobežotās rocības vai atšķirīgu uzskatu dēļ, otrdien Saeimas deputātiem pavēstīja kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK).

Kā informēja ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Ieva Līne, ministre atsaukusies uz Nacionālā attīstības plānā. Sadarbojoties Kultūras ministrijai un Izglītības un zinātnes ministrijai, šim projektam plānots atvēlēt piecus miljonus latu.

Jaunzeme-Grende otrdien, piedaloties Saeimas Valstiskās audzināšanas apakškomisijas sēdē, arī norādīja, ka par būtiskāko Kultūras ministrijas veikumu nacionālās identitātes stiprināšanā uzskata jaunas mērķprogrammas iedibināšanu Valsts kultūrkapitāla fondā (VKKF).

Programmas mērķis ir stimulēt radošās personas un radīt kolektīvus darbus, kas stiprina dzimtenes mīlestību, veicina piederības izjūtu Latvijas kultūras telpai, latviešu valodai, kā arī izpratni par Latvijas vēsturi un kultūras mantojumu. Dažādu kultūras nozaru projekti VKKF mērķprogrammā "Nacionālā identitāte" šogad var pretendēt uz 300 tūkstošu latu finansējumu, iesniedzot pieteikumus VKKF izsludinātajos projektu konkursos.

Kultūras ministre atzina, ka nacionālās identitātes stiprināšanai nozīmīga ir arī Latvijas Kultūras kanona pilnveide un iedzīvināšana. Konkrēti priekšlikumi Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijai Kultūras ministrijā jāiesniedz nākammēnes.

Foto: diena.lv, newsbalt.ru

Komentāri