Satiksmes ministrs uzrunājis bijušā premjera biroja vadītāju Augustovsku kļūt par lidostas "Rīga" valdes locekli, Mixnews.lv

Satiksmes ministrs uzrunājis bijušā premjera biroja vadītāju Augustovsku kļūt par lidostas "Rīga" valdes locekli

фото

Sabiedrība | 2014. gada 21. februārī plkst. 08:22

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V) bijušā premjera Valda Dombrovska (V) biroja vadītāju Olitu Augustovsku uzrunājis uzņemties lidostas "Rīga" valdes locekļa pienākumus, kam viņa esot piekritusi, vēsta laikraksts "Diena".

Ministrs atzīstas, ka pats uzrunājis Augustovsku, jo "šo valdi ir nepieciešams stiprināt tieši no pārvaldības viedokļa. Vairākus mēnešus jau tiek veikta izmeklēšana noklausīšanās lietā. Viņa ar savu pieredzi varētu palīdzēt saprast, kas tad tur īsti notiek."

Uz jautājumu, vai obligāti šī jautājuma risināšanā bija jāieceļ kāds papildu valdes loceklis, Matīss vēlreiz uzsver, ka viņai ir pieredze pārvaldībā un ir svarīgi, lai "lidostai ar ministriju būtu cieša saikne, lai turpmāk nenotiktu līdzīgi brīnumi". Viņš arī uzsver, ka speciāli vieta nevienam gatavota netika. Lidostas vadītājs Aldis Mūrnieks no valdes locekļa tika pārcelts par priekšsēdētāju, tāpēc atbrīvojusies viņa vieta.

Ministrs nenoliedza arī to, ka alga šajā amatā ir ievērojama - apmēram 4000 eiro mēnesī. "Protams, tā ir liela naudas summa, vēl jo vairāk, ja salīdzina algas valsts pārvaldē. Bet tas nav tā, ka visi, kas palikuši bez darba, tagad kaut kur tiks iekārtoti," skaidroja Matīss.

Pati Augustovska laikrakstam atklāj, ka pēc darba Dombrovska birojā viņa bija gatavojusies strādāt darbā, kas nav saistīts ar valsts pārvaldi. "Nav tā, ka man būtu ļoti, ļoti jācenšas rūpēties tikai par šo, jo strādāt man būtu kur. Mani šim amatam uzrunāja Anrijs Matīss jau janvārī. Es solījos to apsvērt un pārdomāt, jo lidostas joma ir ļoti interesants darba lauks," stāsta Augustovska, bilstot, ka viņa lidostā ir strādājusi, jo bijusi padomes locekle un "tas darbs ir zināms". Informācija par atalgojumu gan viņai bija jaunums: "Es pat nezinu, goda vārds, kāda alga. Neesmu painteresējusies."

Tikmēr transporta nozares eksperts Tālis Linkaitis to dēvē par politisku, nevis profesionālu lēmumu. Viņš uzskata, ka Augustovskai nav vajadzīgās pieredzes, lai ieņemtu tik nozīmīgu amatu. "Kā lai vērtēju cilvēku, kurš ir strādājis pavisam citā jomā un nozarē," uz jautājumu, ko viņš domā par gaidāmajām izmaiņām lidostas valdē, atjautā Linkaitis. Viņš norāda, ka aviācijas jomā būtu jāstrādā cilvēkiem ar specifiskām zināšanām konkrētajā nozarē, turklāt būtu jābūt zinošiem citās jomās, piemēram, mārketingā un drošības jautājumos.

Komentāri