Pēc brīvbiļešu ieviešanas Rīgā pensionāri brauc trīs reizes vairāk, skolēni - divas reizes, Mixnews.lv

Pēc brīvbiļešu ieviešanas Rīgā pensionāri brauc trīs reizes vairāk, skolēni - divas reizes

фото

Sabiedrība | 2013. gada 23. janvārī plkst. 10:39

Kad Rīgas domes politiķi atsevišķām rīdzinieku grupām piešķīruši 100% braukšanas maksas atlaides, ievērojami pieaudzis attiecīgās kategorijas pasažieru skaits - pensionāru skaits sabiedriskajā transportā trīskāršojies, savukārt skolēnu skaits - dubultojies, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" direktors Leons Bemhens.

"No brīža, kad pensionāriem iedeva bezmaksas braukšanu, validāciju skaita pieaugums bija 324%, atmetot kādu procentu, kas e-talonu nevalidē principiālu iemeslu dēļ, lai neveidotu "Rīgas satiksmes" uzskaiti, jo vienalga viss par brīvu pienākas," pastāstīja Bemhens.

Kad pērn rudenī tiesības sabiedrisko transportu izmantot bez maksas noteiktas arī Rīgas vispārizglītojošo skolu audzēkņiem, skolēnu skaits sabiedriskajā transportā pieaudzis apmēram divas reizes.

"No tā brīža, kad Rīgas dome iedeva skolniekiem atlaides, radās problēma, ka mums sāka trūkt lielas ietilpības transporta. Visos maršrutos sākās sūdzības, ka no rīta netiek iekšā," atzina Bemhens. Vakaros gan pasažieru plūsma izlīdzinās.

Uzņēmuma direktors norādīja, ka ar līdzīgu efektu būtu jārēķinās arī tad, ja sabiedriskais transports visiem tiktu nodrošināts bez maksas. "Sekas mēs nemaz nerēķinām. Tādā gadījumā sabiedriskais transports būtu skaitliski jāpalielina," viņš piebilda.

Vienlaikus Bemhens uzsvēra, ka "Rīgas satiksme" nevienam neko nepiešķir - tie ir politiķu lēmumi, kurus pieņem Rīgas domes deputāti un kuriem attiecīgi seko arī atbilstošs pašvaldības budžeta finansējums "Rīgas satiksmei".

Kā ziņots, Rīgas nestrādājošie pensionāri pilsētas sabiedriskajā transportā var vizināties kopš 2010.gada 1.septembra, bet no pērnā gada 1.septembra 100% atlaide braukšanas maksai piešķirta arī vispārizglītojošo skolu skolēniem. Pašvaldība apsolījusi bezmaksas sabiedrisko transportu arī profesionālās izglītības iestāžu skolēniem no šā gada 1.septembra.

Foto: no vietnes rdsd.lv

Komentāri