Kā trīs nedēļu laikā iespējams samazināt holesterīna līmeni?, Mixnews.lv

Kā trīs nedēļu laikā iespējams samazināt holesterīna līmeni?

фото

Sabiedrība | 2014. gada 24. februārī plkst. 16:44

Rīdziniecei un bijušajai aptiekārei Mirdzai Skrābanei (86) jau pirms vairākiem gadiem konstatēts paaugstināts holesterīna līmenis: "Ikgadējās asins analīzes liecināja, ka holesterīna līmenis ir virs normas. Pati īpašas izmaiņas nejutu, bet ārsts informēja par iespējamajiem riskiem."

Kā norāda Latvijas Diētas ārstu asociācijas vadītājs Dr. Andis Brēmanis - pats par sevi holesterīns organismam ir nepieciešams, bet pārmērīgs tā daudzums var sagādāt būtiskas veselības problēmas – tas rada sirds un asinsvadu slimību risku, kas var izraisīt sirdslēkmes un insultu: "Uztura pareiza sabalansēšana darbojas preventīvi, tādēļ ir īpaši būtiski pievērst uzmanību visiem faktoriem, kas ietekmē sirds veselību."

Tā kā Mirdza ikdienā lieto vairākus medikamentus, sirmā kundze nevēlējās savu zāļu klāstu papildināt ar vēl jauniem ārstniecības līdzekļiem, bet centās atrast visdažādākos veidus, kā dabiskā veidā nepieļaut holesterīna līmeņa celšanos.

"Ikdienā daudz staigāju ar kājām, izvairos maltītēs lietot treknus piena produktus un taukainu gaļu. Ļoti rūpīgi sekoju līdzi savai ēdienkartei. Tādēļ biju priecīga, ka mazdēla vedekla iepazīstināja ar pavisam jauna veida produktu Flora pro.activ - tā lietošana ikdienā palīdzot samazināt holesterīna līmeni," stāsta Mirdza.

фото

Augu tauku pastas Flora pro.activ sastāvā ir holesterīna līmeni pazeminošas vielas – augu sterīni, kas cilvēku zarnu traktā kavē no ar pārtiku uzņemtā holesterīna nokļūšanu asinīs.

"Augu sterīni nelielā daudzumā ir sastopami augu valsts produktos. Lai aktīvi samazinātu holesterīna līmeni, nepieciešams uzņemt lielāku daudzumu sterīnu – apmēram 2 gramus dienā. Ēdot parastu pārtiku, šādu daudzumu nav iespējams uzņemt. Tādēļ cilvēkiem, kuri vēlas pašu spēkiem cīnīties ar paaugstinātu holesterīna līmeni, noder tāda veida produkti kā Flora pro.activ augu tauku pasta. Lietojot 30 g dienā (pietiekams daudzums 3-4 maizītēm) un sabalansējot šīs augu tauku pastas lietošanu ar veselīga dzīvesveida pamatprincipiem - fiziskām aktivitātēm, svaigu augu un dārzeņu ēšanu un samazinot treknas pārtikas, īpaši dzīvnieku tauku lietošanu, iespējams sasniegt labus rezultātus," atzīst Dr. A. Brēmanis.

Dr. A. Brēmanis norāda, ka augu sterīni nelielos daudzumos ir riekstos, sēklās, augļos, graudos un dārzeņos – tādēļ cilvēkiem ar paaugstinātu holesterīna līmeni ir īpaši būtiski savu ēdienkarti papildināt ar šiem produktiem.

Visbiežāk cilvēki ikdienas maltītēs izmanto ierastos produktus, jo tā ir ātrāk un ērtāk. Lai arī apzinās, ka daļu no tiem nav ieteicams lietot regulāri, ieradumam ir liels spēks, un no tiem ir grūti atteikties.

"Kamēr esam jauni un nav radušās veselības problēmas, īpaši nepievēršam īpašu uzmanību pārtikas produktu sastāvam. Tikai tagad, kad pati esmu saskārusies ar paaugstinātu holesterīna līmeni un savu draugu un paziņu vidū aizvien biežāk dzirdu par šo problēmu, esmu sapratusi – jo ātrāk sāksi domāt, ko ikdienā apēd, jo ilgāk dzīvosi. Un nav jāatsakās no tik ļoti iecienītajiem pārtikas produktiem - tagad tikai atliek veikalā sviesta paciņas vietā izvēlēties produktus, kuru sastāvā ir neaizvietojamās taukskābes un augu sterīni," saka Mirdza, kurai pēc 3 nedēļu ilgas Flora pro.activ lietošanas uzturā izdevies samazināt holesterīna līmeni.

Pētījumos pierādīts – dienā uzņemot 1,5 – 2,4 g augu sterīnu, tikai 2-3 nedēļu laikā holesterīna līmenis asinīs var samazināties pat par 7-10 procentiem. Paralēli ievērojot veselīga uztura un dzīvesveida principus, šo rezultātu var vēl uzlabot.

Augu sterīnu pozitīvo ietekmi holesterīna līmeņa samazināšanā apstiprinājusi arī Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde (European Food and Safety Authority/EFSA) un ASV Pārtikas un medikamentu administrācija (US Food and Drug Administration).

Komentāri