Prezidenta stipendiju vācu valodas apguvei piešķir Didzim Stāvausim no Valmieras, Mixnews.lv

Prezidenta stipendiju vācu valodas apguvei piešķir Didzim Stāvausim no Valmieras

фото

Sabiedrība | 2014. gada 26. februārī plkst. 12:48

Valsts prezidenta Andra Bērziņa stipendija vācu valodas apguvei šogad piešķirta Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālistam un ārējo sakaru koordinatoram Didzim Stāvausim.

Trēsdien savā uzrunā, pasniedzot stipendiju, prezidents izklāstīja redzējumu par pagājušajā gadā notikušo Vācijas prezidenta Joahima Gauka vizīti, norādot, ka augsti vērtē personisko ieinteresētību, ko izjuta no Vācijas prezidenta puses, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā.

"Ikreiz viņu satiekot starptautisku pasākumu laikā, es gūstu pārliecību, ka Latvija no Vācijas saņems visu iespējamo palīdzību, īpaši izglītības jomā. Esmu pārliecināts, ka Gauka kunga vizīte deva papildu impulsu, lai tālāk attīstītos vācu valodas apmācība. Pateicos Vācijas vēstniecībai un Gētes institūtam par šīs stipendijas izveidi. Šogad stipendijas piešķiršana Didzim Stāvausim ir augsts novērtējums Valmieras paveiktajam attiecību stiprināšanā ar Vāciju, tādēļ man ir īpašs prieks pasniegt šo stipendiju," sveicot stipendijas saņēmēju, norādīja Bērziņš.

Stāvausis, izsakot pateicību par iespēju uzlabot vācu valodas zināšanas, uzsvēra savu prieku par Valmieras veiksmīgi gadu gaitā nostiprināto sadarbību ar Vāciju, īpaši Giterslo reģionu.

Stipendiju vācu valodas apguvei iedibināja Vācijas prezidents Gauks savas valsts vizītes laikā Latvijā 2013.gada jūlijā. Tā veltīta Latvijas prezidentam Bērziņam kā atzinība par īpašo ieguldījumu vācu valodas popularizēšanā Latvijā.

Stipendijas mērķis ir veicināt Latvijas valsts un pašvaldību darbinieku vācu valodas zināšanu uzlabošanu, tādējādi padziļinot un dažādojot Latvijas un Vācijas dialoga aspektus. Atbalsts domāts personām, kas ar savu darbību jau apliecinājušas ciešu saikni ar vācu valodu un kultūru vai vāciski runājošiem partneriem.

Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Komentāri