Dzīvnieku aizstāvji prasa aizliegt medības ar loku un bultām, Mixnews.lv

Dzīvnieku aizstāvji prasa aizliegt medības ar loku un bultām (1)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 23. janvārī plkst. 15:32

Vairākas dzīvnieku tiesību aizstāvības organizācijas Saeimai lūgušas Latvijā nepieļaut medības ar loku un bultām, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Medību likums pašlaik ir atvērts grozījumiem, kurā par medību rīkiem rosināts noteikt arī lokus, papildus lamatām un slazdiem, kā arī vēl citiem rīkiem, kas izmantojami medījamo dzīvnieku medīšanai. Tāpat likuma grozījumi paredz klaiņojošu kaķu un suņu nonāvēšanu medību platībās, ja tie apdraud nebrīvē audzētus vai savvaļas sugu dzīvniekus vai uzbrūk tiem.

"Dzīvnieku drauga fonds" un "Dzīvnieku SOS" norāda, ka medības ar loku var radīt dzīvniekam lielākas ciešanas nekā medījot ar šobrīd likumā atļautajiem rīkiem. Medījot ar loku un bultām, ir lielāka iespēja dzīvnieku tikai ievainot, dzīvnieks var aizskriet tālu, tāpēc to mednieks var arī neatrast. Savukārt pat pēc nāvējoša trāpījuma ar loku, dzīvnieks vēl nodzīvojot līdz pusstundai un nemirst uzreiz.

Arī biedrība "Dzīvnieku brīvība" uzsver, ka medībās ar loku netiek iegūti ļoti daudzi dzīvnieki, kas mirst mokpilnā nāvē, bet dzīvnieka nogalināšanai ir izraugāms veids, kas dzīvniekam rada vismazāk ciešanu.

Saeimā vērsies nodibinājums "Dzīvnieku draugu fonds", biedrība "Dzīvnieku SOS", biedrība "Dzīvnieku brīvība" un dzīvnieku pansija "Ulubele".

Savukārt Latvijas loku mednieku asociācija, kas dibināta pirms četriem gadiem un apvienojot Latvijā pieredzējušus medniekus, uzsver, ka šis medību rīks ir pašsaprotams - ar loku un bultām pasaulē medījot četri miljoni mednieku un tas atļauts arī 15 Eiropas Savienības valstīs.

Asociācija arī uzskata, ka tas varētu piesaistīt loku viesmedniekus no Eiropas un Amerikas, kas nestu papildus finansējumu laukiem.

foto: hunting.nomad.lv

Komentāri 1
Homo biezpienspirms 6 gadiem
"piesaistīt loku viesmedniekus no Eiropas un Amerikas, kas nestu papildus finansējumu"

Medībām kā šādam asiņainam izklaides biznesa veidam mūsdienu sabiedrībā nebūtu jāpastāv. Nedzīvojam taču vairs dzelzs laikmetā!