Kūtrim ir divi favorīti starp iespējamiem kandidātiem ST priekšsēdētāja amatam, Mixnews.lv

Kūtrim ir divi favorīti starp iespējamiem kandidātiem ST priekšsēdētāja amatam

фото

Sabiedrība | 2014. gada 28. februārī plkst. 08:52

Bijušais Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētājs Gunārs Kūtris, atstājot amatu, dažiem kolēģiem izstāstījis, kuri divi cilvēki, viņaprāt, varētu būt piemēroti kandidāti ST priekšsēdētāja amatam, tomēr Latvijas Radio Kūtris šos vārdus neatklāja.

"Katram [no šiem diviem cilvēkiem] ir savs mazais mīnusiņš, un katram ir savs pluss citā virzienā. Es teicu [kolēģiem], lai viņi izrunā un pārrunā visu, kas tiesai būs labāk," atzina Kūtris.

"Būtu ļoti labi, ka pēc kāda laika tas otrs cilvēks ietu par priekšsēdētāja vietnieku, kad [pašreizējai ST priekšsēdētāja vietniecei Aijai] Brantas kundzei beigsies termiņš - martā vai aprīlī. Tad šis otrs cilvēks nosegtu to darbības lauku, kur pirmajam varbūt nebūtu tik liela pieredze," savu vīziju izklāstīja ilggadējais ST priekšsēdētājs.

"Kā būs, to es godavārds nezinu, jo nedēļu neesmu bijis tiesā un ar kolēģiem ētisku apsvērumu dēļ par šo jautājumu neesmu runājis," intervijā radio sacīja Kūtris. Viņš piebilda, ka teorētiski arī pastāv iespēja, ka par jauno ST priekšsēdētāju ievēl pašreizējo priekšsēdētāja vietnieci Brantu, vienīgi tad būs atkal jādomā, ko ievēlēt vietnieka amatā.

Lūgts komentēt nesen par ST tiesnesi apstiprinātā bijušā Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Gunāra Kusiņa iespējamo kandidatūru tiesas priekšsēdētāja amatam, Kūtris norādīja, ka Kusiņam ir ļoti labas zināšanas konstitucionālajās tiesībās un viņš arī ļoti labi pārzina ST spriedumus.

"Šādā ziņā viņš ļoti labi pārstāvētu tiesu kā tiesas seja, kas prot izskaidrot spriedumu," par Kusiņu izteicās Kūtris.

Savukārt, jautāts tieši par Kusiņa mīnusiem, Kūtris atzīmēja, ka ST ir patstāvīga iestāde ar savu budžetu un savu saimniecību, kas jāprot menedžēt. Otrkārt, jāprot menedžēt neatkarīgo tiesnešu sadarbība. Juridisko biroju Kusiņš ir vadījis, bet tā vis nav neatkarīga iestāde, tāpēc Kūtrim grūti spriest, kā Kusiņam izdotos vadīt ST.

Tiesnešiem būs jāizšķiras, ko viņi grib redzēt tiesas priekšsēdētāja amatā - jaunatnācēju vai kādu, kurš ST strādā jau ilgāku laiku. "Man liekas, ka nebūtu solīdi, ja es šobrīd kādu ieteiktu," rezumēja Kūtris.

Peiktdien pl.13 notiks ST priekšsēdētāja vēlēšanas.

ST priekšsēdētāju aizklātā balsojumā ievēl no tiesnešu vidus. Vēlēšanas notiek atklātā tiesas sēdē.

Saskaņā ar ST reglamentu tiesas priekšsēdētāja amata kandidātus izvirza sēdes laikā. Kandidāts paziņo, vai viņš piekrīt savas kandidatūras izvirzīšanai.

Balsošanu organizē un balsis skaita tiesas sēdes sekretārs. Balsu skaitīšana notiek visa tiesas sastāva klātbūtnē. Kad balsis saskaitītas, tiesas sēdes priekšsēdētājs paziņo balsošanas rezultātus. Priekšsēdētājs ir ievēlēts, ja par attiecīgo kandidātu ir saņemts absolūtais balsu vairākums.

Tiesas priekšsēdētāja pilnvaru termiņš ir trīs gadi.

Komentāri