Pagarina Antonova disciplinārlietas izmeklēšanas termiņu, Mixnews.lv

Pagarina Antonova disciplinārlietas izmeklēšanas termiņu

фото

Sabiedrība | 2014. gada 28. februārī plkst. 10:44

Ir pagarināts termiņš, kādā komisijai jāsniedz atzinums par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra Aleksandra Antonova iespējamo atbildību par finansējuma piešķiršanu Karvas hidroelektrostacijai (HES), ziņo LETA.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK) aģentūrai LETA skaidroja, ka termiņš ir pagarināts, jo disciplinārlietas izmeklēšanas komisijai vajag vairāk laika pamatojuma sniegšanai. Ja sākotnēji atzinums bija jāsagatavo līdz vakardienai, 27.februārim, jaunais termiņš ir 5.marts.

Antonovs nevēlas vērtēt, cik pamatots ir Cilinska lēmums atstādināt viņu no amata uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku.

Antonovs aģentūrai LETA iepriekš pavēstīja, ka ministra pieņemto lēmumu nevēlas komentēt, lai netraucētu disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas darbam.

Jāatgādina, ka Cilinskis trešdien nolēma uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku no amata pienākumu pildīšanas atstādināt VARAM valsts sekretāru Antonovu. Šāds lēmums pieņemts, jo Antonovs varot ietekmēt tiesiska risinājuma sasniegšanu saistībā ar Karvas HES projekta finansēšanu. Gala lēmums par Antonova atbilstību ieņemamajam amatam tiks pieņemts pēc disciplinārlietas komisijas gala ziņojuma saņemšanas, norāda ministrs. Viņš sola, ka tas notiks tuvākās nedēļas laikā.

Lai nodrošinātu ministrijas darba nepārtrauktību, par ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītāju ir iecelts Antonova vietnieks informācijas komunikāciju tehnoloģiju jautājumos Arnis Daugulis. Savukārt Antonovam saskaņā ar Valsts civildienesta likumu uz atstādināšanas laiku ir saglabāts atalgojums un sociālās garantijas.

Pret Antonovu ir ierosināta disciplinārlieta saistībā ar rīkojuma parakstīšanu par finansējuma piešķiršanu Karvas HES. Komisijas atzinumā teikts, ka Antonovs ir pārkāpis vairākas tiesību normas un radījis priekšnoteikumus prettiesiskam finanšu izlietojumam. Pret viņu disciplinārlietu rosināts sākt par pienākumu kvalitatīvu nepildīšanu, kā rezultātā valstij nodarīts būtisks mantisks kaitējums aptuveni 498 005 eiro apmērā.

Antonovs pagājušā gada decembra beigās licis dienas laikā sagatavot VIF lēmumu par finansējuma piešķiršanu SIA "Patina", lai gan iepriekš naudas piešķiršana tikusi atlikta, turklāt iepriekšējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs izdeva rīkojumu par sadarbības pārtraukšanu ar šo uzņēmumu.

Foto: Finanšu ministrija

Komentāri