Polijas ražotājs atsauc aizdomīgu vafeļu partiju, Latvijas veikalos to vairs nav, Mixnews.lv

Polijas ražotājs atsauc aizdomīgu vafeļu partiju, Latvijas veikalos to vairs nav

фото

Sabiedrība | 2013. gada 23. janvārī plkst. 17:24

Polijā ražotās vafeles "Magnolia", par kurām ražotājam radās aizdomas, ka to ražošanā varētu būt izmantots piesārņots piena pulveris, Latvijas veikalu plauktos nav atrodamas. „Magnolia” no tirdzniecības atsaukusi deviņu veidu vafeļu izstrādājumu partiju. Vafeles bija piegādātas arī Latvijai, taču veikalu plauktos to nav, radio Baltkom apstiprināja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārtikas realizācijas uzraudzības nodaļas vadītāja Tatjana Marčenkova.

„Tā ir ierasta prakse. Ja ir kaut mazākās aizdomas par to, ka produkts nav kvalitatīvs vai tajā ir atrodamas aizliegtas vielas, tad nekavējoties no tirdzniecības tiek atsaukta visa aizdomīgo produktu partija. Šajā gadījumā Polijas uzņēmums atsauca deviņus vafeļu veidus. Divas partijas bija nonākušas Latvijā, taču viņi paši tās atsauca. Mūsu speciālisti saņēma informāciju un pārliecinājās par to, ka šo produktu mūsu veikalu plauktos nav. Aizdomīgās vafeles atrodas noliktavā un tiks nosūtītas atpakaļ ražotājam,” pastāstīja PVD pārstāve.

Latvijā izplatīšanai bija ievesta viena tonna vafeļu, taču ražotājs jau pagājušajā nedēļā produkciju no Latvijā ir atsaucis. PVD, veicot pārbaudi pie vairumtirgotāja, noskaidroja, ka šobrīd atsaukti jau ir teju 800 kilogrami vafeļu izstrādājumu un patlaban notiek to atsaukšana arī no mazumtirdzniecības, ziņo PVD.

Kā uzsver poļu portāls „Gazeta”, „Magnolia” vafeles tika ražotas no piena pulvera, kas bijis piesārņots ar nezināmu vielu. Šobrīd Polijā tiek veiktas pārbaudes. Pagaidām nav zināms, kāda viela nokļuvusi saldumos. Taču pircēji, kuri tās paspēja iegādāties, tiek lūgti vafeles vai nu izmest, vai arī nodot veikalā, kurā tās tika iegādātas.

Komentāri