Pasniegti pirmie sertifikāti Rīgas tūristu gidiem, Mixnews.lv

Pasniegti pirmie sertifikāti Rīgas tūristu gidiem

фото

Sabiedrība | 2014. gada 28. februārī plkst. 20:31

e> 27.februārī pasniegti pirmie sertifikāti Rīgas tūristu gidiem. Līdz šim Rīgas Tūrisma Attīstības Birojā (RTAB) saņemti 194 pieteikumi, taču pagaidām sertificēti 70 gidi, kuri, sākot ar 1.aprīli, pilntiesīgi varēs sniegt gida pakalpojumus noteiktajās pilsētas teritorijās.

Izsniegtais sertifikāts apliecina gidu profesionālās zināšanas un kvalifikāciju par Latvijas galvaspilsētu, tās vēsturi, apskates vietām, tūrisma objektiem un aktuālajiem notikumiem.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks norāda, ka "sertificējot gidus, tiek uzlabota ne vien sniegto pakalpojumu kvalitāte galvaspilsētā, bet tas ir arī būtisks solis sakārtojot tūrisma nozari Rīgā kopumā. Sniedzot kvalitatīvu pakalpojumu gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem, mēs Rīgu padarām par vēl pievilcīgāku pilsētu, kas ietekmēs arī citas nozares."

Kā norāda RTAB valdes locekle Vita Jermoloviča, interese par sertifikāciju ir liela: "Līdz šim esam saņēmuši 194 pieteikumus gidu sertifikāta saņemšanai, pagaidām sertificēti 70 - atlikušie iesniegumi tiks izskatīti nākamajās komisijas sēdēs. Svarīgi, ka sertificēšanu par būtisku uzskata arī paši gidi, ik dienas dzirdam atzinīgus vārdus par uzsākto procesu. Viņi saprot, ka neprofesionāla tūristu apkalpošana ātrāk vai vēlāk tiešā veidā atsauktos arī uz viņu darbu."

Ar domes lēmumu Rīgā noteiktas sešas zonas, kurās gida pakalpojumus varēs sniegt tikai sertificēti speciālisti - Rīgas vēsturiskais centrs, Ķīpsalas vēsturiskā apbūve, Mežaparks, Brāļu kapi, Ziemeļblāzmas kultūras nama apbūves ansamblis ar parku, kā arī Kalnciema ielas kvartāls.

"Esam novērojuši, ka ekskursijas Rīgā tiks nodrošinātas visdažādākajās valodās, piemēram, latviešu, krievu, angļu, vācu, franču, zviedru, somu, portugāļu, turku, pat japāņu," piebilst V.Jermoloviča.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Rīgas Tūrisma Attīstības Biroju un citiem tūrisma nozares pārstāvjiem ir izstrādājuši saistošos noteikumus par tūristu gidu pakalpojumu sniegšanu, kas paredz veikt tūristu gidu sertifikāciju Rīgas pilsētā. Saistošie noteikumi stājās spēkā 2014.gada 1.janvārī, bet aizliegums nesertificētu gidu pakalpojumu sniegšanai noteikumos minētajos objektos stāsies spēkā no 1.aprīļa.

Komentāri