Arodbiedrība aicina Zaķi mainīt deputāta mandātu pret policista formastērpu, Mixnews.lv

Arodbiedrība aicina Zaķi mainīt deputāta mandātu pret policista formastērpu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 23. janvārī plkst. 18:10

"Vienotības" Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis ir aizvainojis policistu arodbiedrību ar saviem izteikumiem par algām, apgalvojot, ka 300 latu saņem tikai tāds policists, kas neko nedara, ziņo aģentūra BNS.

Kā informēja Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības (LIDA) priekšsēdētājs Armands Augustāns, LIDA aicina Zaķi nolikt deputāta mandātu un uzsākt dienestu Valsts policijā, lai parādītu, kā ir jāstrādā, lai būtiski palielinātu atalgojumu.

Šāda arodbiedrības reakcija sekoja Zaķa trešdienas izteikumiem Latvijas Televīzijā, kur viņam tika uzdots jautājums, kā policistam samaksāt rēķinus, ja alga ir 300 latu.

"Kas tā par manieri mēģināt iestāstīt to, kā praksē nav. Manuprāt, 300 latu algu policists saņem tikai tad, ja viņš, var teikt, neko nedara. Pat Jēkabpilī, kas nav nekāds Rīgas centrālais policists, saņem vidēji lielāku algu. Ja tas ir labs, normāls un veiktspējīgs policists, viņam alga ir lielāka," ir pārliecināts premjera partijas pārstāvis.

Viņš arī rekomendēja nodarboties ar karjeras izaugsmi un meklēt iespējas attīstīties.

"Noteikti, ka varat saņemt arī labāku algu, ja pats sevi pilnveidojat," Zaķis ieteica raidījuma vadītājam, kurš sacīja, ka decembrī par darbu televīzijā saņēmis aptuveni 250 latu.

LIDA uzskata, ka Zaķis ar saviem izteikumiem televīzijā ir maldinājis sabiedrību.

"Zaķis maldina sabiedrību, apgalvojot, ka ar esošo atalgojumu valsts dienestā un Valsts policijā pietiek, lai uzturētu sevi, ģimeni, lai pilnveidotos un mācītos. Pat, pilnveidojoties un iegūstot zināšanas, iegūt labi apmaksātu amatu amatpersona nespēs, jo tādi faktiski valsts pārvaldes un Iekšlietu ministrijas sistēmā ir uz divu roku pirkstiem saskaitāmi," pauž arodbiedrība.

LIDA cer, ka Saeima pievērsīs uzmanību zemajam atalgojumam Iekšlietu ministrijas sistēmas un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām un darīs visu iespējamo, lai amatpersonas spētu nodrošināt sevi un savas ģimenes, strādājot vienā darbā, lai no darba brīvajā laikā sevi pilnveidotu un izglītotu.

Komentāri