Motivēs bērnus vairāk pievērsties dabas zinātņu apguvei skolās, Mixnews.lv

Motivēs bērnus vairāk pievērsties dabas zinātņu apguvei skolās

фото

Sabiedrība | 2014. gada 2. martā plkst. 09:53

Organizācija "Vides izglītības skola" ir sākusi trīs gadu ilga starptautiska projekta īstenošanu Latvijā, kura mērķis ir motivēt skolēnus vairāk pievērsties dabas zinātņu apguvei, ziņo LETA.

Projekta vadītāja Latvijā Inese Liepiņa pastāstīja, ka projekta mērķis ir padarīt dabaszinātnes interesantākas 21.gadsimta skolēniem.

Projekta "Iedvesmot skolēnus dabaszinātnēm" tēma ir ilgtspējīga attīstība, un tā izpildes gaitā tiks apkopoti labās pieredzes stāsti, veidoti nodarbību plāni un uzkrāta pieredze, lai skolotāji varētu ieinteresēt skolēnus cītīgāk mācīties dabaszinātnes.

Šonedēļ notika projekta pirmā sanāksme, un tās laikā tika izstrādāts turpmākās darbības plāns. Projekta dalībnieki vienojās arī par trim prioritārajiem darbības virzieniem.

Pirmais virziens būs strādāt pie informācijas komunikāciju tehnoloģiju plašākas izmantošanas dabas zinātņu priekšmetos. Otrs virziens būs darbs pie pēc iespējas agrākas bērnu pētnieciskās izziņas attīstīšanas. Savukārt trešais virziens ir uzlabot to bērnu sekmes dabas zinātnēs, kuriem grūti šos mācību priekšmetus apgūt.

Projekts ilgs trīs gadus - līdz 2016.gada rudenim, un tā laikā paredzēts izstrādāt mācību metodiskos materiālus, mācību stundu piemērus, dažādus ieteikumus, kā vadīt stundas, kā arī skolotāju apmācību modeļus.

Nākamā sanāksme plānota Nīderlandē šā gada rudenī. Tās laikā jau plašākā mērogā tiks prezentētas mācību materiālu pilotversijas. Pēc tam ir paredzēts tos izmēģināt arī skolās.

Projektā iesaistījušās septiņas valstis - Čehija, Grieķija, Igaunija, Nīderlande, Polija, Vācija un Latvija.

Komentāri